Cyklistický monument Milán-San Remo vyhrál po úniku Stuyven

San Remo

První z letošních cyklistických "monumentů" Milán-San Remo vyhrál Belgičan Jasper Stuyven. Osmadvacetiletý člen týmu Trek-Segafredo za sebou po téměř 300 kilometrech nechal Australana Caleba Ewana a obhájce loňského vítězství Wouta van Aerta z Belgie.

Belgičan Jasper Stuyven vyhrál závod Milán-San Remo.

Stuyven si dojel pro největší triumf kariéry díky útoku 2,5 km před cílem. Ačkoli se zdálo, že ho spurtující skupina favoritů před páskou dostihne, rodák z Lovaně po více než šesti a půl hodinách v sedle náskok udržel.

"V hlavní skupině byla spousta rychlých kluků, takže jsem věděl, že musím riskovat. A to jsem udělal. Kdybych s nimi přijel do cílové rovinky, byl bych pátý nebo desátý, ale rozhodl jsem se do toho dát všechno a mám největší vítězství kariéry," uvedl Stuyven.

Zdeněk Štybar dojel na 37. pozici se ztrátou 12 sekund, Petr Vakoč obsadil 132. příčku.

Milán-San Remo je s 299 kilometry nejdelší z pěti cyklistických "monumentů" a jezdí se tradičně jako první z nich. Následují Kolem Flander (4. dubna), Paříž-Roubaix (11. dubna), Lutych-Bastogne-Lutych (25. dubna) a Kolem Lombardie (9. října).