Van Aert porazil na cyklokrosovém SP v Dendermonde debutujícího Van der Poela

První duel cyklistických velikánů v cyklokrosové sezoně vyhrál na Světovém poháru v Dendermonde Wout van Aert. Domácí Belgičan porazil na bahnité a technicky náročné trati jednoznačně svého nizozemského rivala ze silnice a terénu Mathieu van der Poela, jenž dojel při cyklokrosovém debutu v tomto ročníku druhý s odstupem 49 sekund.

Wout van Aert v akci

Van der Poel absolvoval první cyklokros od lednového mistrovství světa v Ostende, kde získal čtvrtý titul. Se svým neméně hvězdným soupeřem Van Aertem se dnes držel v první polovině závodu, jeho tempu ale od pátého z osmi kol nestačil a hlídal si druhé místo. Trojnásobný mistr světa Van Aert si tak dojel pro vítězství i při čtvrtém startu v cyklokrosové sezoně.

Třetí pozici obsadil s půlminutovým odstupem za Van der Poelem Belgičan Toon Aerts. Devátým místem zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně lídr SP Eli Iserbyt. Česká jednička Michael Boroš obsadil 23. místo, Lubomír Petruš byl pětatřicátý.

Závod žen vyhrála mistryně světa Lucinda Brandová z Nizozemska, která si pátým vítězstvím ve 12. závodu sezony pojistila průběžné vedení v SP. Vítězka Českého poháru Kristýna Zemanová dojela s pětiminutovým odstupem na 26. pozici.

V závodě juniorek obsadila Eliška Hanáková čtvrté místo. Zopakovala tak nejlepší český výkon v sezoně Kateřiny Hladíkové, jež byla čtvrtá v listopadu v Táboře.

Hanáková zaostala za stupni vítězů pouze o jednu příčku, ale o více než minutu. Do elitní desítky se vešly ještě sedmá Vanda Dlasková a desátá Julia Kopecky. V průběžném pořadí je nejlepší z mladých Češek dnes patnáctá Hladíková, které patří šesté místo o bod před Hanákovou. V Top 10 jsou i Dlasková a Kopecky. I třetí z pěti závodů juniorek v sezoně vyhrála Britka Zoe Backstedtová.

Wout van Aert při cyklokrosu

Mezi juniory byl z českých cyklokrosařů nejvýše patnáctý Václav Ježek, v kategorii mužů do 23 let dojel Matěj Stránský sedmnáctý.

Světový pohár pokračuje příští neděli 2. ledna v nizozemském Hulstu.