Hlavní obsah

Cyklokrosový pohár vyhráli Boroš a Štěpánová

12. 12. 2020 14:24

Cyklokrosař Michal Boroš si čtvrtým místem v závěrečném pátém závodu domácího poháru v Kolíně zajistil obhajobu celkového vítězství v Toi Toi Cupu. Mezi ženami ovládla hodnocení dnes druhá Karla Štěpánová.

Foto: Twitter

Ilustrační foto.

Článek

Závod v Kolíně vyhrál po úniku ve třetím kole Polák Marek Konwa s půlminutovým náskokem před pronásledovateli. Ve spurtu o druhé místo byl nejrychlejší mistr republiky na silnici Adam Ťoupalík, jenž se vrátil do terénu po více než roce. Třetí byl Belgičan Ingmar Uytdewilligen před Borošem.

"Naposledy jsem jel cyklokros loni v říjnu, tak myslím, že to nebylo tak špatné, druhé místo je dobré," řekl Ťoupalík, jenž šel na překážce v druhém kole přes řidítka. Boroš příliš spokojený nebyl: "Trať zde není špatná, ale mně se na ní moc nedaří. Dnes jsem navíc neměl svůj den. Poté, co mi ujel Konwa, jsem čekal na další jezdce, ale v závěru jsem se nechal zavřít."

Závod žen vyhrála Pavla Havlíková, jež se vrátila na kolo po zranění. Mistryně republiky si dojela pro první pohárové vítězství v sezoně díky nástupu v závěrečné technické pasáži. "Byl to asi nejtaktičtější závod, jaký jsem kdy jela. Věřila jsem si ale, že v technické pasáži mohu rozhodnout. Když jsem tento úsek zvládla a získala malý náskok, tak už nebyl problém jej uhájit až do cíle," uvedla Havlíková, jež za sebou nechala Štěpánovou a vítězku poháru z minulé sezony Terezu Vaníčkovou.

Vrcholem domácí sezony bude 9. ledna mistrovství republiky v Jabkenicích, mistrovství světa se pojede poslední lednový víkend v Ostende.

Van der Poel při návratu k cyklokrosu vyhrál v Antverpách

Mistr světa Mathieu van der Poel vstoupil do cyklokrosové sezony vítězstvím v Antverpách. Nizozemský cyklistický univerzál porazil v Scheldecrossu ve vyrovnané bitvě domácího Belgičana Eliho Iserbyta, třetí skončil Brit Tom Pidcock.

Trojnásobný mistr světa Van der Poel, jenž také úspěšně jezdí na silnici a horských kolech, porazil Iserbyta o šest sekund. Poté, co několikrát zaváhal na písku, letošního mistra Evropy definitivně setřásl v závěru předposledního kola.

"Bylo to lepší, než jsem čekal. Od začátku jsem se cítil dobře. Eli měl dnes dobrý den a musel jsem dát vše do toho, abych se ho zbavil. V Gavere to bude ještě těžší," řekl pětadvacetiletý Van der Poel s vyhlídkou na nedělní závod Superprestige.

Závěrečný závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Kolíně:
Muži:
1. Konwa (Pol.) 58:40
2. A. Ťoupalík (Elkov-Kasper)
3. Uytdewilligen (Belg.) oba -31
4. Boroš (ČEZ Cyklo Tábor) -32
5. Říman (Auto Škoda M. Boleslav) -45
6. Morichon (Fr.) -1:02
Konečné pořadí (po 5 závodech):
1. Boroš 245
2. Van der Meer (Niz.) 216
3. Říman 209
Ženy:
1. Havlíková (Kooperativa Jablonec nad Nisou) 43:19
2. Štěpánová (Maloja Pushbikers) -5
3. Vaníčková (IVAR CS-Author) -6
4. Morichonová (Fr.) -11
5. Nosková (Équipe Pauleka) -24
6. Mudříková (Stará Ves nad Ondřejnicí) -47
Konečné pořadí (po 5 závodech):
1. Štěpánová 237
2. Vaníčková 215
3. Švihálková (ČEZ Cyklo Tábor) 207

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.