Fantazie! Šestnáctiletá Miculyčová se stala mistryní Evropy

Šestnáctiletá Iveta Miculyčová je mistryní Evropy ve BMX freestyle. Cyklistka z Kostelce nad Orlicí vyhrála v Mnichově v olympijské disciplíně park a získala první českou medaili na multisportovním kontinentálním šampionátu.

Šestnáctiletá Češka Iveta Miculyčová během finálového ženského závodu.

Miculyčová, jež oslaví sedmnáctiny za měsíc, postoupila ze čtvrteční kvalifikace jako sedmá. Ve finále pro osm nejlepších se jí vydařila hned první jízda, za kterou dostala rovných 80 bodů. V druhé jízdě se už bodově nezlepšila (76,60), ale lepší výkon nepředvedla ani žádná z jejích soupeřek, mezi nimiž byly olympijská vítězka z Tokia Charlotte Worthingtonová z Británie a bronzová medailistka z OH Nikita Ducarrozová ze Švýcarska.

Stříbro za Miculyčovou získala domácí Němka Kim Lea Müllerová (78,60), třetí skončila Francouzka Laury Perezová (78,20).