Favorit Sagan vyhrál závod Kolem Slovenska, Kukrle byl třináctý

Cyklistický závod Kolem Slovenska vyhrál domácí favorit Peter Sagan. Trojnásobný mistr světa po pěti dnech porazil o 11 sekund obhájce prvenství Jannika Steimleho z Německa. Nejlepšími Čechy byli na 13. a 14. místě Michael Kukrle a Adam Ťoupalík z týmu Elkov-Kasper.

Slovenský cyklista Peter Sagan.

Jednatřicetiletý Sagan po desátém místě ve středečním prologu v dalších etapách pokaždé spurtoval na stupně vítězů. Jednou byl třetí a třikrát druhý, včetně dnešní závěrečné etapy o délce 159 km z Trenčianských Teplic do Trnavy.

Sagan během ní zvýšil průběžné vedení díky vítězství na sprinterské prémii v Topoľčanech a v závěrečném finiši si pak pohlídal největšího rivala Steimleho, jenž spurtoval čtvrtý. Etapu vyhrál Izraelec Itamar Einhorn.

Ťoupalík s mistrem republiky Kukrlem se jako jediní udrželi v hlavní skupině a dojeli v druhé desítce ve stejném čase jako vítěz. Celkově na Sagana ztratili shodně 32 sekund.