Článek
Titul získala loni stříbrná Maďarka Noémi Molnárová. Druhá byla Britka Kitty Josephová a bronz těsně před Miculyčovou vybojovala domácí Němka Lillyana Seidlerová.
Miculyčová startovala na první velké akci po vážném zranění kolena, které utrpěla koncem roku 2024. Šestá žena z olympijských her v Paříži zatím na všech evropských šampionátech, na kterých startovala, získala medaili. V letech 2022 a 2023 vyhrála a rok nato při útoku na zlatý hattrick získala stříbro.
Do dvanáctičlenného finále postoupila Miculyčová ze sobotní kvalifikace jako osmá. Na úvod finále předvedla svou nejvydařenější jízdu v Darmstadtu, za kterou dostala od rozhodčích 84,8 bodu. V druhé už se nezlepšila a zůstala těsně pod stupni vítězů.
„Čtvrté místo je pro mě úplně úžasné,“ řekla v nahrávce pro média s ohledem na comeback po zranění. „První jízda se mi povedla, dala jsem do ní všechno a zajela jsem to čistě. Při druhé jízdě už mi to tak nevycházelo rychlostně. Evropa se hodně posunula, ale myslím si, že když na sobě budu ještě víc pracovat a zbavím se strachu, tak určitě budu moci získávat medaile,“ dodala.








