Kolumbijec Narváez vyhrál královskou etapu Kolem Rakouska a zvýšil náskok

Královskou etapu cyklistického závodu Kolem Rakouska vyhrál ekvádorský jezdec Jhonatan Narváez. Šestadvacetiletý člen elitního týmu Ineos zopakoval prvenství z pondělní druhé etapy a upevnil si průběžné vedení.

Ilustrační foto.

Po šestém vítězství v kariéře má Narváez v čele závodu náskok 28 sekund před Kolumbijcem Jesúsem Davidem Peňou. Nevyhrál pouze úvodní etapu, v níž skončil v hromadném spurtu druhý za Němcem Pascalem Ackermannem.

Z českých jezdců zvládl dnešní etapu, vedoucí přes Grossglockner, nejlépe Michael Boroš, který obsadil 21. místo. Po 148,5 km zaostal za Narváezem o 29 sekund. V celkovém pořadí je devatenáctý s mankem 58 sekund.

Závod Kolem Rakouska, který se koná po tříleté odmlce, skončí ve čtvrtek.