Meňšov vyhrál časovku a je novým lídrem Gira d'Italia

RIOMAGGIORE

Ruský cyklista Denis Meňšov vyhrál na Giro d'Italia čtvrteční časovku na 60 kilometrů a po dvanácti dílech slavného závodu je novým lídrem pelotonu. Dosavadní držitel růžového trikotu vedoucího jezdce Ital Danilo di Luca dnes dojel šestý s téměř dvouminutovou ztrátou a klesl na druhé místo. Za Meňšovem zaostává v celkovém pořadí o 34 sekund.

Jednatřicetiletý Rus, který má na kontě dvě celková prvenství ve španělské Vueltě, porazil na trati mezi Sestri Levante a Riomaggiore o 20 sekund druhého Američana Leviho Leipheimera. Tomu patří v průběžné klasifikaci třetí příčka se ztrátou 40 sekund na Meňšova.

Slavný Američan Lance Armstrong dokončil časovku na třináctém místě s odstupem dvou minut a 26 sekund na vítěze.

Giro d'Italia - 12. etapa (časovka jednotlivců na 60,6 km)
1. Meňšov (Rus.) 1:34:29, 2. Leipheimer (USA) -20, 3. Garzelli (It.) -1:03, 4. Brajkovič (Slovin.) -1:14, 5. Pellizotti -1:27, 6. Di Luca (oba It.) -1:57, 7. Wiggins (Brit.) -1:59, 8. Bosisio (It.) -2:04, 9. Serpa (Kol.) -2:13, 10. Bruseghin (It.) -2:17.
Průběžné pořadí
1. Meňšov 50:27:17, 2. Di Luca -34, 3. Leipheimer -40, 4. Pellizotti -2:00, 5. Sastre (Šp.) -2:52, 6. Rogers (Austr.) -2:59, 7. Basso -3:00, 8. Simoni (oba It.) -4:38, 9. Lövkvist (Švéd.) -5:53, 10. Arroyo (Šp.) -5:55.