Mistr světa Evenepoel ovládl závod Kolem SAE

Belgický cyklista Remco Evenepoel slaví první triumf po zářijovém zisku titulu mistra světa v silničním závodě. Třiadvacetiletý profesionál týmu Soudal-Quick-Step uhájil v poslední etapě závodu Kolem SAE průběžné vedení a jako druhý muž v cíli náskok ještě zvýraznil. Z prvenství týmového kolegy se mohl radovat i Josef Černý, který celkově obsadil 120. pozici.

Belgický cyklista Remco Evenepoel slaví triumf

Etapové prvenství vybojoval po 153 kilometrech Brit Adam Yates, který měl v cíli stoupání na závěrečný 1200 metrů vysoký vrchol náskok 10 sekund, třetí skončil s mankem 42 sekund na vítěze Francouz Geoffrey Bouchard.

Evenepoel se dostal do čela pořadí po druhé etapě a nakonec zvítězil s náskokem 59 sekund před Australanem Lucasem Plappem. Yates, celkový vítěz z roku 2020 a druhý muž pořadí z předchozích dvou ročníků, kdy závod ovládl Tadej Pogačar, se vyhoupl na třetí místo s mankem jen o sekundu větším.