Hlavní obsah

Obhájce Roglič odstoupil z Vuelty

7. 9. 2022 9:58

Slovinský cyklista Primož Roglič odstoupil před středeční 17. etapou z Vuelty. Slovinského cyklistu, který vyhrál tři předchozí ročníky závodu a v průběžném pořadí byl aktuálně druhý, nepustila na start zranění z pádu v úterní etapě.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Primož Roglič měl v závěru úterní 16. etapy Vuelty těžký pádVideo: sntv

 
Článek

Na Twitteru o tom informovala stáj Jumbo-Visma. "Bohužel kvůli následkům včerejšího pádu nebude Roglič na startu 17. etapy. Brzy se uzdrav, šampione. Pro závěr Vuelty jsi měl velké plány, ale nebylo ti souzeno," uvedla.

Roglič upadl po útoku v závěrečném spurtu a v cíli silně krvácel z pravé nohy a ruky. Představitelé Jumbo-Visma poté pouze bez dalších podrobností uvedli, že lídr stáje potřeboval lékařské ošetření.

Foto: Angel Fernandez, ČTK/AP

Slovinec Primož Roglič upadl v závěru 16. etapy Vuelty, v níž si dojel pro triumf Dán Mads Pedersen.Foto: Angel Fernandez, ČTK/AP

Roglič nakonec v úterní etapě dojel na 35. místě ve stejném čase jako vítězný Dán Mads Pedersen. V průběžném pořadí patřila dvaatřicetiletému Slovinci druhá příčka se ztrátou 1:26 minuty na vedoucího Remca Evenpoela z Belgie.

Reklama