Pogačar po horském dojezdu navýšil v SAE vedení

Tadej Pogačar porazil v souboji dvou hlavních favoritů Adama Yatese a vyhrál horský dojezd 3. etapy cyklistického závodu Kolem Spojených arabských emirátů, který zahájil sezonu WorldTour. Slovinský vítěz Tour de France těsně předčil britského rivala a navýšil průběžné vedení. Yates se posunul na druhou příčku, na Pogačara ztrácí 43 vteřin. Český vrchař Jan Hirt dojel na 25. místě se ztrátou dvou minut a 11 sekund.

Tadej Pogačar porazil v souboji dvou hlavních favoritů Adama Yatese

Pogačar i Yates loni vyhráli jednu z horských etap v SAE, tu dnešní s cílem na hoře Džabal Hafít před rokem ovládl Brit. První čtyřčlenná skupinka za nimi dojela s mankem 48 vteřin.

Ve středu čeká peloton opět rovina, pak královská etapa s dojezdem na nejvyšší vrchol Emirátů Džabal Bil Ajs. Cíl závodu bude v sobotu v Abú Zabí.