Poslední etapu druhého týdne Gira vyhrál Ciccone, v růžovém zůstal Carapaz

Horskou 15. etapu Gira d'Italia vyhrál v neděli cyklista Giulio Ciccone a na domácí Grand Tour si připsal třetí triumf v kariéře. V růžovém trikotu lídra zůstal před posledním týdnem Ekvádorec Richard Carapaz. V pondělí je na Giru volný den.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

15. etapu Gira vyhrál Ciccone, v cíli plakal štěstímVideo: sntv

Sedmadvacetiletý Ciccone zvítězil po sólové jízdě. Člen týmu Trek-Segafredo zhruba dvacet kilometrů před cílem nastoupil na začátku závěrečného stoupání svým soupeřům z úniku a do města Cogne si přivezl pohodlný půldruhaminutový náskok před Kolumbijcem Santiagem Buitragem. Navázal tím na triumfy na Giru z let 2016 a 2019.

Před třemi lety porazil Ciccone ve spurtu dvou uprchlíků Jana Hirta, což bylo až do dneška poslední vítězství na Giru pro Trek. Americká stáj se díky němu dočkala výhry den poté, co ztratila růžový trikot lídra, v němž více než týden jezdil Španěl Juan Pedro López.

Spokojený Richard Carapaz, třetí týden Gira odstartuje v růžovém trikotu vedoucího jezdce.

Po sobotní náročné etapě dnes favorité na celkové prvenství jeli spolu a dokončili s téměř osmiminutovým odstupem na vítěze. Ve skupině lídrů přijel na celkově 32. místě Hirt, jenž si po posunu dnes desátého Guillaumea Martina z Francie v průběžném pořadí pohoršil o jednu příčku na 12. pozici.

Olympijský šampion a vítěz Gira z roku 2019 Carapaz vede o sedm sekund před Australanem Jaiem Hindleym. Boje o celkové pořadí se dají očekávat hned po volném dnu, v úterý na trase o délce 202 km mezi městy Saló a Aprica cyklisté absolvují tři stoupání první kategorie.

Giro d'Italia - 15. etapa (Rivarolo Canavese - Cogne, 178 km)