Roglič na Tour de l'Ain i podruhé porazil Bernala

Grand Colombier

Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál tři týdny před startem Tour de France náročný třídenní závod Tour de l'Ain ve Francii. Loňský vítěz Vuelty ovládl po sobotní etapě i dnešní finále se závěrečným stoupáním na Grand Colombier. Jan Hirt klesl na celkové 15. místo.

Primož Roglič na archivním snímku.

Za Rogličem dojel stejně jako v sobotu druhý Kolumbijec Egan Bernal, jenž bude na "Staré dámě" obhajovat výhru z minulého ročníku. Bývalý slovinský skokan na lyžích Roglič ho v cíli 144,5 km dlouhé trati porazil o čtyři sekundy, třetí skončil s odstupem dalších dvou sekund jiný kolumbijský vrchař Nairo Quintana. Třicetiletý Roglič porazil celkově Bernala o 18 sekund a Quintanu o 28.

Hirt neudržel průběžné desáté místo, jež mu patřilo po sobotě. Člen týmu CCC měl v průběhu etapy pád, z něhož se oklepal, ale v závěrečném stoupání ho nejlepší setřásli. Do cíle Hirt dojel s více než osmiminutovou ztrátou na vítěze.

Bývalí vítězové Tour Geraint Thomas a Chris Froome na Tour de l'Ain pracovali pro týmového kolegu z Ineosu Bernala a do boje o přední příčky nezasáhli.

Od středy se pojede další těžký test před nejslavnějším závodem světa Critérium du Dauphiné. Samotná Tour odstartuje 29. srpna.