Savoldelli vyhrál na Giru časovku, Di Luca udržel průběžné vedení

BARDOLINO

Pokud se nestane v závěrečné nedělní etapě Giro d'Italia něco neočekávaného, vítězem 90. ročníku slavného cyklistického závodu se stane Danilo Di Luca. V sobotní časovce jednotlivců, kterou vyhrál jeho krajan Paolo Savoldelli, dojel italský závodník na osmém místě a v čele průběžného pořadí má před poslední relativně lehkou etapou náskok téměř dvě minuty.

Savoldelli zvládl třiačtyřicet kilometrů dlouhou trať z Bardolina do Verony za 52 minut a 20 vteřin, druhé místo obsadil jeho krajan Eddy Mazzoleni, který zaostal o 36 vteřin. Třetí Američan David Zabriskie ztratil další dvě sekundy.

Di Luca udržel růžový trikot nejlepšího jezdce časem 54 minut a 17 vteřin a do nedělní závěrečné etapy s cílem v Miláně nastoupí s bezpečným náskokem před druhým Andym Schleckem. Lucemburský cyklista byl dnes sice rychlejší než italský závodník, ze soupeřova náskoku ale ukrojil jen 29 vteřin.

Poslední rovinatá etapa měří 185 kilometrů a pokud cestou do Milána nepotká Di Lucu nějaké neštěstí, měl by si bez problémů dojet pro celkový triumf.

Giro d´Italia - 20. etapa (časovka jednotlivců na 43 km):
1. Savoldelli 52:20, 2. Mazzoleni (oba It.) -36, 3. Zabriskie (USA) -38, 4. Bodrogi (Maď.) -1:08, 5. Bruseghin (It.) -1:16, 6. Schleck (Luc.) -1:28, 7. Nibali -1:44, 8. Di Luca (oba It.) -1:57, 9. Ignaťjev (Rus.) -2:01, Pellizotti (It.) -2:02, ...22. Padrnos -3:14, 29. Raboň (oba ČR) -3:54.
Průběžné pořadí:
1. Di Luca 87:40:45, 2. Schleck -1:55, 3. Mazzoleni -2:25, 4. Simoni -3:15, 5. Cunego -3:49, 6. Ricco (všichni It.) -7:00, 7. Petrov (Rus.) -8:34, 8. Bruseghin -10:14, 9. Pellizotti (It.) -10:44, 10. Arroyo (Šp.) -11:58, ...74. Padrnos -2:09:01, 79. Raboň -2:12:33.