Hlavní obsah

Skotský závodník zemřel ve spánku. Dva dny před smrtí vyhrál šampionát

24. 8. 2022 10:25

Ostrovní sport postihla velká tragédie. Skotský cyklistický závodník Rab Wardell zemřel ve spánku. Bylo mu 37 let. Pouhé dva dny před smrtí Wardell vyhrál národní šampionát v olympijské disciplíně cross country. O jeho úmrtí informovala BBC.

Foto: www.rabwardell.com

Skotský cyklista Rab Wardell zemřel dva dny po vítězství na národním šampionátu.Foto: www.rabwardell.com

Článek

Wardella postihla v noci zástava srdce a navzdory rychlé pomoci zemřel. "Stále to nedokážu pochopit, odešel ve chvíli , kdy byl naprosto zdravý a šťastný," napsala na twitteru Wardellova partnerka a dvojnásobná olympijská vítězka v dráhové cyklistice Katie Archibaldová.

"Leželi jsme v posteli, když dostal zástavu srdce. Snažila jsem se mu ze všech sil pomoct, i záchranka přijela velmi rychle, jeho srdce se ale zastavilo a moje s ním. Nedokážu tu bolest ani popsat," uvedla osmadvacetiletá britská hvězda, která má na kontě i čtyři tituly z mistrovství světa a 17 zlatých medailí z evropských šampionátů.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Rab Wardell (@rabwardell)

Wardell závodil na horských kolech od mládí, ale profesionálem se stal až v tomto roce. "Máme zatím ještě málo informací, ale posíláme všechnu naši lásku rodině," uvedl skotský cyklistický svaz.

Na nedělním šampionátu v Kirroughtree Forest triumfoval Wardell navzdory třem defektům po velké stíhací jízdě. Ještě v pondělí mluvil o svém vítězství ve studiu BBC.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?