Smolař se dočkal a slaví na Tour etapové vítězství! Sagan přišel o zelený trikot

Ile d´Oléron/Praha

Byl čtvrtý, druhý i třetí. Až teď se irský cyklista Sam Bennett z týmu Deceuninck-Quickstep dočkal a vyhrál hromadný spurt úterní 10. etapy na Tour de France. Ve finiši to nandal hodně známým konkurentům. Druhý proťal cílovou metu Caleb Ewan (Lotto Soudal) a třetí byl Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe). Právě jemu Bennett sebral zelený trikot.

Irský cyklista Sam Bennett po hromadném spurtu poprvé vyhrál etapu na Tour de France.

„Na cílové čáře jsem si myslel, že mě mohl někdo porazit a mně zůstanou jen oči pro pláč," přiznal nejprve určité obavy z výsledku Bennett.

„Naštěstí se to ale nestalo a můžu se radovat z vítězství," vyprávěl šťastný jezdec týmu Deceuninck-Quickstep v cíli etapy. Po třech vavřínech na Giru d'Italia a dvou na Vueltě se devětadvacetiletý Ir dočkal i na třetím a nejslavnějším závodu Grand Tours, načež ho v cíli přemohly slzy.

Profil 10. etapy 107. ročníku Tour de France.

"Omlouvám se, nechci být uplakánek. Ale přemohlo mě to. Je to úleva," řekl Bennett. V předchozích letech v Boře byl v Saganově stínu, tentokrát i jeho dokázal porazit. "Jsem v šoku. A chci poděkovat všem z týmu, že mi tu šanci dali," dodal.

V čele průběžné klasifikace je dál Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma), když udržel náskok jednadvaceti sekund před Eganem Bernalem (Ineos Grenadiers), o dalších sedm sekund zpět je Guillaume Martinem (Cofidis).

Oba čeští cyklisté Roman Kreuziger i Jan Hirt dorazili do cíle ve skupině se ztrátou téměř pěti a půl minuty. V pořadí 107. ročník odložené Tour nadále vede Roglič o 21 sekund před loňským vítězem Kolumbijcem Eganem Bernalem. V hlavním poli dnes dojeli všichni jezdci z čela průběžného pořadí.

Ve středu peloton čeká podobná, opět rovinatá etapa, která po 167,5 kilometrech skončí v Poitiers a bude další šancí pro spurtéry.