Titul domácí šampionky v cyklokrosu obhájila Zemanová

Titul mistryně republiky v cyklokrosu obhájila Kristýna Zemanová. V Mladé Boleslavi se devatenáctiletá reprezentantka z týmu Brilon stala českou šampionkou podruhé. Pro stříbro si dojela Julia Kopecky, třetí místo obsadila Nikola Bajgerová.

Vítězka MČR v cyklokrosu Kristýna Zemanová.

Zemanová na trati v lesoparku Štěpánka potvrdila roli favoritky a zvítězila s takřka minutovým náskokem. Bajgerová na ni ztratila dokonce přes dvě minuty. Pátá s mankem 25 sekund na bronz skončila veteránka Pavla Havlíková, která má na kontě osm titulů. Zemanová loni v Kolíně přetrhla její nepřetržité kralování od roku 2017.

V závodě juniorů zaskočil Jakub Kuba hlavního favorita Václava Ježka, který bude velkou nadějí české výpravy na světovém šampionátu začátkem února v nizozemském Hoogerheide. Jezdec Dukly Praha slavil triumf s výrazným náskokem 39 sekund, o dalších šest sekund pomalejší byl Ondřej Novotný.

Mezi juniorkami si podle očekávání vedla nejlépe Eliška Hanáková. Druhá byla Vanda Dlasková a třetí Karla Nováková.