Článek
Tým UAE Emirates během přípravy dbá na každý detail. Co se týče zázemí, jsou však stáje závislé na rozhodnutí organizátorů Amaury Sport Organisation (ASO), které ubytování zajišťuje.
Právě během prvního volného dne, který cyklisté strávili v departmentu Cantal v Centrálním masivu, se vyskytly určité potíže. Podle španělského novináře Sergiho Lopeze-Egei ze serveru El Periodico je tým UAE ubytovaný v hotelu, jehož klimatizační systém nezvládá extrémní vedra.
Když se totiž klimatizaci snaží používat více pokojů současně, dochází k přetížení elektrické sítě a výpadkům proudu. To je při takových teplotách dost nemilá zpráva, která může znesnadňovat regeneraci po extrémní zátěži.
Pogačar i jeho parťáci se však mohou spolehnout alespoň na vymoženost, která jim pomáhá se spánkem. Jezdci totiž mají k dispozici moderní chladící karimatku za astronomických 3300 eur (přes 80 tisíc korun), která se cirkulací vody uvnitř dokáže ochladit na pouhých 12 stupňů.
Could be worse, this is ours 🤣 pic.twitter.com/ijPNxKc69Y
— Anders H. Johannessen (@AndersHJohanne2) July 13, 2026
Na podmínky v dalším z hotelů si na sociální síti X postěžoval norský závodník týmu Uno-X Anders Johannessen, jenž zveřejnil záběry ze svého pokoje, kde jsou vidět značné nečistoty i pavučiny. „Mohlo by to být horší, tohle je náš hotel,“ reagoval na příspěvek rozebírající situaci Pogačarovy stáje.
S pochybným zázemím si norští cyklisté poradili po svém. Andersův bratr Tobias Johannessen večer na svém Instagramu prozradil, jak dvojčata vyřešila spánkový režim. Sourozenci si počínali kreativně a ustlali si na balkóně s krásným výhledem na francouzskou krajinu.
„Improvizuj. Přizpůsob se. Překonej překážky. Uvnitř hotelu: dost pochybné. Venku: naprostá nádhera,“ vyťukal jedenáctý muž průběžného pořadí.










