Třetí etapu závodu Tirreno-Adriatico vyhrál Ewan, celkově dál vede Ganna

Třetí etapu cyklistického závodu Tirreno-Adriatico vyhrál Australan Caleb Ewan, který v hromadném dojezdu po 170 kilometrech porazil další elitní spurtery Francouze Arnauda Démara a Nizozemce Olava Kooije. Ondřej Černý ztratil na vítěze čtyři a půl minuty a v průběžném pořadí se propadl do druhé stovky. Celkově dál vede Ital Filippo Ganna.

Caleb Ewan se raduje z vítězství

Zhruba 30 kilometrů před koncem etapy se od pelotonu odpoutala čtyřčlenná skupinka, v níž byli i obhájce prvenství Slovinec Tadej Pogačar či úřadující mistr světa Julian Alaphilippe. Nakonec se však podle očekávání rozhodovalo až v závěrečném spurtu, v němž měl nejvíc sil Ewan.

Průběžné vedení udržel Ganna, před druhým Belgičanem Remcem Evenepoelem má náskok 11 sekund. Třetí Pogačar je o další tři sekundy zpět. Na startu dnes už nebyl trojnásobný mistr světa Slovák Peter Sagan, který odstoupil kvůli horečce a žaludečním problémům.