Týmovou časovku na Vueltě vyhrála Astana před Štybarem a spol.

Torrevieja

Týmovou časovku na úvod cyklistické Vuelty vyhrála Astana o dvě sekundy před stájí Deceuninck-QuickStep se Zdeňkem Štybarem v sestavě. Prvním lídrem závěrečné Grand Tour sezony je kolumbijský spolufavorit Miguel Ángel López z vítězné Astany.

Cyklista Zdeněk Štybar (ilustrační foto)

Deceuninck-QuickStep útočil kolem solných jezer v městě Torrevieja na mezičas Astany téměř celých 13,4 km. O vítězství ho možná připravilo špatně zaparkované auto týmu Jumbo-Visma v zatáčce, které v závěru rytmus belgického týmu rozhodilo.

Nizozemská stáj Jumbo-Visma byla velkým poraženým dne. Favorité na vítězství měli v jedné ze zatáček patrně na vodě hromadný pád, po němž skončilo na silnici šest z jejich osmi jezdců včetně adepta na celkové vítězství Primože Rogliče. Slovinec dojel do cíle potlučený a hned na úvod nabral na rivala Lópeze ztrátu 40 sekund.

Jedinému českému účastníkovi letošní Vuelty Štybarovi, jenž bude ve Španělsku usilovat o etapové vítězství, patří průběžně deváté místo.

Celkové pořadí se může znovu změnit hned v nedělní druhé etapě z Benidormu do Calpe, kde na 199,6 km čekají cyklisty už dvě náročnější stoupání druhé kategorie.

Čtyřiasedmdesátý ročník Vuelty skončí 15. září po 3272,2 km v Madridu.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 1. etapa (týmová časovka Salinas de Torrevieja - Torrevieja, 13,4 km):
1. Astana 14:51