Úvodní etapu Gira ovládl Nizozemec Van der Poel

Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel vyhrál při své premiéře na Giru d'Italia úvodní etapu z Budapešti do Visegrádu. Po finiši v závěrečném stoupání zvítězil před Eritrejcem Biniamem Girmayem, který jede svou první Grand Tour. Třetí skončil Španěl Pello Bilbao. Pád vyřadil z boje o stupně vítězů těsně před cílem Australana Caleba Ewana, který se dostal do kontaktu s Girmayovým kolem.

Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel vítězí ve finiši 1. etapy Gira d'Italia z Budapešti do Visegrádu před Eritrejcem Girmayem. Na zemi se ocitl Caleb Ewan.

Jediný český jezdec v pelotonu Jan Hirt projel cílem po 195 kilometrech na 48. místě se ztrátou 19 sekund na vítěze.

O úspěch v první etapě dlouho usilovali Italové Mattia Bais a Filippo Tagliani, kteří ujeli krátce po startu. Na peloton si vypracovali náskok přes deset minut, ale necelých 14 kilometrů před cílem je hlavní pole dostihlo.

V závěrečném pětikilometrovém stoupání k Visegrádské pevnosti zaútočil nejprve Lawrence Naesen a poté Němec Lennard Kämna, ale náskok neudrželi. Rozhodovalo se ve spurtu vedoucí skupiny, v němž potvrdil roli jednoho z adeptů na úspěch v úvodní etapě Van der Poel.

Sedmadvacetiletý nizozemský univerzál vybojoval etapové prvenství hned v úvodu závodu podobně jako loni, kdy debutoval na Tour de France a ovládl druhou etapu. Pak jel pět dní ve žlutém dresu lídra, ale následně odstoupil, aby se mohl připravovat na olympijský závod horských kol v Tokiu.