Úvodní etapu závodu Kolem SAE vyhrál ve finiši Philipsen

Belgický cyklista Jasper Philipsen vstoupil do sezony vítězstvím v úvodní etapě závodu Kolem Spojených arabských emirátů, kterým letos začíná elitní seriál WorldTour. Po 184 kilometrech porazil ve finiši Ira Sama Bennetta a Itala Eliu Vivianiho.

Tým QuickStep. Ilustrační foto

Premiéru ve WorldTour si dnes odbyli dva čeští jezdci ve službách stáje Gazprom-RusVelo. Devatenáctiletý Mathias Vacek dojel na 45. místě a mistr republiky Michael Kukrle obsadil 83. příčku ve stejném čase jako vítěz. Na 47. pozici skončil Jan Hirt, který v úterý oslavil na Blízkém východě celkové prvenství v šestietapovém závodě Kolem Ománu.

Kolem Spojených arabských emirátů má sedm etap. Vítězství obhajuje slovinská hvězda Tadej Pogačar. Dvojnásobný šampion Tour de France začal 24. místem.

Philipsen si připsal sedmý triumf ve WorldTour. "Ráno jsem si moc nevěřil, protože to přece jenom pro mě byl první závod v sezoně. Bylo fajn vyhrát v tak nabité konkurenci plné skvělých sprinterů," uvedl třiadvacetiletý Belgičan, kterému se na záda dívali i Mark Cavendish, Dylan Groenewegen či Arnaud Démare.

Cyklistický závod Kolem SAE (WorldTour) - 1. etapa (184 km):
1. Philipsen (Belg./Alpecin-Fenix) 4:42:34
2. Bennett (Ir./Bora-Hansgrohe )
3. Viviani (It./Ineos Grenadiers)
4. Groenewegen (Niz./BikeExchange-Jayco)
5. Liepinš (Lot./Trek-Segafredo)
6. Démare (Fr./Groupama-FDJ)
...45. M. Vacek (ČR/Gazprom-RusVelo), 47. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert), 83. Kukrle (ČR/Gazprom-RusVelo) všichni stejný čas.