Hlavní obsah

Vrchol Tour? Rozhodující okamžiky? To vše přijde na Planině krásných dívek

15. 10. 2019 12:39

Cyklistická Tour de France v roce 2020 vyvrcholí v předposlední etapě horskou časovkou jednotlivců na 36 kilometrů s cílem na Planině krásných dívek. Kvůli pandemii koronaviru byl termín několikrát posunut. Již 107. ročník nakonec odstartuje 29. srpna v Nice a do cíle v Paříži dorazí peloton 20. září. Podobu trati dnes představili organizátoři.

Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters

Ředitel Tour de France Christian PrudhommeFoto: Gonzalo Fuentes, Reuters

Článek
Fotogalerie

Nejslavnější etapový závod světa bude v příštím roce zahrnovat 29 různých stoupání během celkové délky tří a půl tisíc kilometrů. Šestkrát se bude finišovat v horách a místy se bude muset peloton vypořádat se štěrkovými cestami.

Zatímco letos byly součástí Tour dvě časovky, z toho jedna týmová, v příštím roce svedou souboj s chronometrem pouze jednotlivci, a to na trase z Lure na Planinu krásných dívek. Stejně jako loni bude moct s celkovým pořadím naposledy zamíchat individuální časovka v předposlední 20. etapě, neboť v závěrečném úseku s dojezdem na Champs-Elysées už se tradičně nezávodí.

Nice bude dějištěm takzvaného Grand Départ podruhé v historii po roce 1981. Start se měl původně posunout kvůli olympiádě v Tokiu, ta byla však později zrušena a Tour de France se pojede na přelomu srpna a září.

Reklama