Závod Kolem Baskicka vede před poslední etapou Evenepoel, Roglič se propadl

Belgický cyklista Remco Evenepoel se dostal v předposlední 5. etapě do celkového vedení v závodu Kolem Baskicka. Dvaadvacetiletý člen týmu Quick Step-Alpha Vinyl dnes dojel při vítězství Španěla Carlose Rodrígueze třetí a využil špatného dne dosavadního lídra Primože Rogliče, jenž nabral ztrátu a klesl na osmou pozici.

Fanoušci bouřlivě podporují domácího cyklistu Carlose Rodrígueze při dojezdu 5. etapy závodu Kolem Baskicka.

Jednadvacetiletý Rodríguez si dojel pro první profesionální vítězství po úniku. V závěrečném prudkém stoupání ve městě Zamudio na kluzké silnici v dešti udržel vedení před skupinou pronásledovatelů a po 163,8 km vyhrál o sedm sekund před svým kolumbijským kolegou z týmu Ineos Grenadiers Danielem Martínezem. Evenepoel dojel třetí s devítisekundovým odstupem.

V celkovém pořadí vede Belgičan před vítězem čtvrteční etapy Martínezem o dvě sekundy. Dvojnásobný vítěz závodu a dosavadní lídr Roglič ze Slovinska v pátek skončil až devatenáctý a je osmý se ztrátou 1:05 na Evenepoela.

Slovinský cyklista Primož Roglič v úvodní časovce etapového závodu Kolem Baskicka.

Konečné pořadí 61. ročníku závodu kategorie WorldTour určí sobotní královská etapa z Eibaru do Arrate, na níž cyklisty čeká sedm stoupání včetně tří první kategorie.

Cyklistický etapový závod Kolem Baskicka (WorldTour)