Hlavní obsah

Fanoušci videoher a esportu se dočkají. Veletrh E3 bude letos alespoň online

8. 4. 2021 14:52

Přece jen bude! Každoroční veletrh zaměřený na videoherní průmysl E3 letos proběhne. Organizátoři oznámili, že tradiční akce, na kterou se upínají zraky příležitostných hráčů i esportových profesionálů, proběhne mezi 12. a 15. červnem. Návštěvníků se ale ani letos E3 nedočká, bude kompletně online. Loňský ročník byl kvůli pandemii koronaviru zrušen.

Foto: @E3, Twitter

V roce 2020 se veletrh E3 neuskutečnil, letos se fanoušci počítačových her dočkají tradiční akce alespoň v online podobě. Archivní fotoFoto: @E3, Twitter

Článek

Na veletrhu v Los Angeles každý rok vydavatelé a vývojáři představují novinky videoherního průmyslu. Loni byli fanoušci počítačových her a příznivci esportu o populární akci ochuzeni. Letos se dočkají alespoň ve virtuální podobě.

Přístup k obsahu veletrhu bude zdarma. Své nejnovější videoherní kousky předvedou Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games, Koch Media a další.

Příznivce kompetitivního hraní budou určitě zajímat novinky od Capcomu, který vydává populární esportovou mlátičku Street Fighter, od Ubisoftu, který má v portfoliu například střílečku Rainbow Six Siege nebo vydavatele Warner Bros se svou esportovou vlajkovou lodí v podobě Mortal Kombatu.

Je velmi pravděpodobné, že ani letos se na veletrhu neobjeví nic ze stáje Sony a EA Sports, vydavatele populární série FIFA, neboť tyto společnosti pravidelně pořádají své vlastní megalomanské akce.

Organizátoři E3 předpokládají, že v roce 2022 by se měl veletrh vrátit na své tradiční místo, tedy do kalifornského kongresového centra Los Angeles Convention Center.

Reklama

Sdílejte článek