Hlavní obsah

Stříbrné prokletí prolomeno. M1lan ovládl MČR v Hearthstone

PLAYzone
19. 10. 2022 17:04

Mistrem České republiky ve hře Hearthstone se stává Milan „M1lan“ Šnajdr. Po stříbrných medailích z let 2016 a 2020 tak konečně ukončil své dlouhé čekání a staví se tak na příčku nejvyšší. Druhé místo tentokrát bere Jakub „Pardub“ Pardubský a bronz si odnáší Dominik „Eichii“ Eichenberger. Na další esportové souboje se fanoušci mohou těšit už tento víkend. Své šampiony pozná Samsung MČR Wild Rift.

Foto: PLAYzone

Milan „M1lan" Šnajdr z týmu eSubaFoto: PLAYzone

Článek

Devět ročníků, osm různých mistrů. Karetní hra Hearthstone zná svého nového šampiona. Už v semifinále bylo jasné, že do historie se zapíše nové jméno. Nejznámější český hráč Jarla, který se může pyšnit i titulem vicemistr světa, letos skončil cestu za obhajobou už ve skupině a potvrdil tak vyrovnanost české scény.

Nejsledovanějším hráčem ve vyřazovacích bojích se tak stal Milan „M1lan" Šnajdr z týmu eSuba, kterému už zlatá medaile dvakrát těsně utekla. Jeho příběh má na závěr šťastný konec, neboť v semifinále zdolal bronzového Eichiiho 3:2 a ve finále hladce přejel Paduba 3:0. Kromě titulu tak získal i největší část finanční odměny, která letos dosáhla 58 000 Kč. „Už první den jsem měl pocit, že skončím, ale zvládl jsem to otočit a pak už jen vyhrávat. Atmosféru ve Vodafone PLAYzone Areně jsem si užil už na turnaji Midseason, kde jsem vypadl a fandil ostatním. Tentokrát jsem se už ale víc soustředil a hrál, než abych se bavil," popsal M1lan svoji vítěznou cestu pro magazín PLAYzone.cz.

MČR pokračuje už tento víkend

Dalším turnajem ze seriálu mistrovství České republiky bude Samsung MČR Wild Rift. V něm se 22. a 23. října utkají ty nejlepší týmy, které se zaměřují na mobilní verzi oblíbené MOBA hry League of Legends. Týmy si letos rozdělí necelých 140 000 Kč a stejně jako v případě hry Hearthstone se finále odehraje v pražské Vodafone PLAYzone Areně.

Vyvrcholením sezóny pak bude miliónové Tipsport MČR CS:GO, jehož finále se odehraje na BVV Brněnském výstavišti během festivalu Life!. Závěrečné zápasy proběhnou před publikem od 4. do 6. listopadu. Základní vstupenku pořídí zájemci na oficiálních stránkách turnaje MČR. Základní jednodenní vstup vyjde pro páteční a nedělní program na 180 Kč, v sobotu pak na 230 Kč. Před finálovým zápasem navíc proběhne speciální halftime show, ve které se představí přední česko-slovenští rappeři – Rytmus, Majk Spirit, Paulie Garrand a Kenny Rough.

Reklama

Související témata: