Česko - Finsko 2:5Čeští florbalisté prohráli na EFT i podruhé, tentokrát s Finskem

Uppsala

Čeští florbalisté po páteční porážce s domácím Švédskem 4:5 podlehli ve druhém utkání na turnaji Euro Floorball Tour v Uppsale Finsku 2:5. V neděli od 14:00 budou svěřenci trenéra Petriho Kettunena v závěrečném duelu se Švýcarskem, který bude zároveň generálkou na prosincové mistrovství světa v Praze, bojovat o konečné třetí místo.

Trenér českých florbalistů Petri Kettunen.

Po bezbrankovém úvodním dějství úřadující světoví šampioni ovládli druhou třetinou, kterou vyhráli 4:0. Ve 24. minutě překonal Bauera Salin, který pak po trefách Manninena a Kotilainena přidal 74 sekund před druhou pauzou svůj druhý gól v utkání.

Ve 45. minutě kapituloval poprvé také finský gólman Toriseva, jehož překonal Delong při vyloučení Hautaniemiho. V polovině závěrečné části ještě snížil Rýpar, ale v 57. minutě dovršil výsledek při české power play do prázdné branky Stenfors.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Uppsale (Švédsko):
ČR - Finsko 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 45. Delong (Suchánek), 50. Rýpar (M. Krbec) - 24. Salin (Salo), 34. Manninen (Kotilainen), 37. Kotilainen (Junkkarinen), 39. Salin (Lastikka), 57. Stenfors. Rozhodčí: Zurbuchenová, Wehingerová (obě Švýc.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 450.
Švédsko - Švýcarsko 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)