Florbalisté Mladé Boleslavi si vynutili v semifinále s Vítkovicemi sedmý zápas

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v šestém utkání semifinále play off superligy na hřišti Vítkovic 6:5 po samostatných nájezdech a vyrovnali na 3:3 na zápasy. O postupujícím rozhodne sedmý duel v neděli od 17:00 v Mladé Boleslavi. Vítěz se v neděli 14. dubna utká v superfinále v pražské O2 areně s obhájcem titulu Tatranem Střešovice.

Ilustrační foto.

Hosté se ujali vedení v čase 8:26 díky brance Milana Tomašíka. Ve druhé třetině během 39 sekund skórovali Filip Zakonov s Ronaldem Gašparíkem a ve 29. minutě zvýšil Dominik Beneš už na 4:0. Vítkovice se vrátily do hry při vyloučení Patrika Suchánka na dvě plus dvě minuty díky přesilovkovým gólům Matyáše Šindlera a Adama Šmída a v 38. minutě přiblížil domácí na rozdíl jediné branky Martin Gattnar.

V čase 44:10 zařídil Mladé Boleslavi dvougólové vedení Jakub Vařecha, ale ztrátu smazali brankami v 50. a 53 minutě Marek Matejčík s Rostislavem Gattnarem. Ve zbytku základní hrací době ani v desetiminutovém nastavení gól nepadl a rozhodly nájezdy. V nich překonal Lukáše Bauera z domácích jen Adam Zubek, za hosty uspěli proti Lukáši Součkovi Patrik Suchánek, Jakub Bína a Michal Sládek.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off; 6. zápas:
1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 5:6 po sam. nájezdech (0:1, 3:3, 2:1 - 0:0)
Branky: 36. Šindler, 37. A. Šmíd, 38. M. Gattnar, 50. Matejčík, 53. R. Gattnar - 9. Tomašík, 24. Zakonov, 25. Gašparík, 29. D. Beneš, 45. Vařecha, rozhodující sam. nájezd J. Bína. Stav série: 3:3.