Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v superlize nad Libercem

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi porazili ve 23. kole superligy doma Liberec 7:3 a na třetí místě ztrácejí ještě s jedním zápasem k dobru na druhé Vítkovice dva body. Čtvrtí Bohemians zvítězili nad posledními Karlovými Vary 8:5. Pátý Chodov zdolal v pražském derby Spartu 6:3 a vzdálil se jí na rozdíl tří bodů.

Florbalisté Tatranu Střešovice - ilustrační foto.

Na výhře Mladé Boleslavi se podílel třemi body za dvě trefy a asistenci slovenský útočník Ronald Gašparík. Za Bohemians zaznamenal hattrick Jan Řehoř a bilanci 2+1 měl Jakub Buršík. K úspěchu Chodova pomohl třemi asistencemi Jiří Bauer a dvěma góly Mikuláš Komárek.

Sokol Královské Vinohrady se sice posunul z 10. na 9. místo o skóre před Liberce, ale ztratil důležité body po porážce 5:6 po samostatných nájezdech v Pardubicích, které se posunuly z 13. na 12. pozici. Pražané vedli 5:3, ale trefami v 59. a 60. minutě vynutil prodloužení Marek Ďopan. Za poražené se trefil dvakrát Matěj Horák.

Na předposlední místo klesly Otrokovice, které doma podlehly sedmým Black Angels 6:8. Panthers nepomohly ani tři body za dvě branky a asistenci Slováka Petera Nehily. Za Pražany skóroval dvakrát Matouš Burian a Jakub Boček.

Superliga florbalistů - 23. kolo:
Panthers Otrokovice - Black Angels 6:8 (1:3, 4:3, 1:2)
Branky: 34. a 39. Nehila, 13. Halama, 31. Jurčík, 36. Vykopal, 56. Hrabal - 5. a 50. M. Burian, 34. a 47. J. Boček, 8. R. Hanák, 12. Renčín, 22. Hromada, 31. Čáslava.
Mladá Boleslav - FBC Liberec 7:3 (1:1, 2:1, 4:1)
Branky: 41. a 60. Gašparík, 12. Punčochář, 21. Suchánek, 37. Tomašík, 53. D. Šebek, 54. Natov - 16. P. Ferdan, 33. Stránský, 52. Janeček.
Chodov - Sparta Praha 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky: 16. a 35. Komárek, 16. Ondrušek, 29. M. Vávra, 40. Maxa, 55. Matoušek - 3. Košir, 20. Křenek, 30. Matěj Čermák.
Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5 po sam. nájezdech (3:0, 0:4, 2:1 - 0:0)
Branky: 59. a 60. Ďopan, 1. Machatý, 12. Žáček, 15. A. Šmíd, rozhodující sam. nájezd Prix - 40. a 45. M. Horák, 21. Jan Procházka, 37. T. Gärtner, 38. Pergler.
FbŠ Bohemians - FB Hurrican Karlovy Vary 8:5 (1:3, 3:0, 4:2)
Branky: 45., 53. a 55. Řehoř, 28. a 33. Buršík, 6. Čihák, 24. K. Petrák, 59. Kisugite - 1. Velc, 5. Hurt, 19. Zahraj, 43. M. Klápa, 45. Lebeda.