Tatran Střešovice - Falun 4:2Florbalisté Střešovic porazili na Czech Open Falun a sahají po finále

Florbalisté pořádajícího Tatranu Střešovice porazili na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze úřadujícího švédského mistra Falun 4:2 a sahají po postupu do finále. Ve čtvrteční úvodním utkání ve skupině A totiž porazili Zug United a v sobotu jim stačí proti finskému celku EräViikingit i remíza. Ve skupině B čeká přímý souboj o finále také Vítkovice s dalším švédským týmem Pixbo Wallenstam.

Florbalisté Střešovic si připsali další výhru

Tatran útočí na třetí finále na Czech Open za sebou. Předloni, kdy prohrál ve finále s Vítkovicemi, i při loňském triumfu po rozhodujícím souboji se Spartou ale kvůli pandemii koronaviru startovaly shodně jen čtyři české celky.

Úřadujícího českého vicemistra dostal proti Falunu v 6. minutě do vedení Ondřej Sádlo. Za 48 sekund vyrovnal Emil Lundmark a ve 23. minutě otočil stav Ahmad Aldeeb. Tatran odpověděl 83 vteřin před koncem druhé části, kdy využil přesilovou hru Milan Meliš. V čase 51:54 se postaral o vítěznou branku Jonáš Kreysa a výsledek ještě pečetil Bohumil Piskáček.

Vítkovice navázaly na čtvrteční vítězství nad Spartou 8:3 proti švýcarskému SV Willer-Ersigen, který porazily 7:4. I díky dvěma brankám Martina Gattnara nejdřív vedly 3:1, potom prohrávaly 3:4, ale ve 32. minutě zahájil obrat Jiří Besta a v závěrečné části rozhodl dvěma góly Adam Delong. Pojistku přidal Michal Pažák. Sparta podlehla Pixbu vysoko 4:12.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:
Elitní kategorie mužů:
Skupina A:
EräViikingit - Zug United 8:4 (16., 30. a 33. Lund, 6. Tenhonen, 7. Möttönen, 34. Eklund, 39. Koistinen, 47. Laitinen - 35. a 47. Hallén, 53. Larsson, 56. Nigg), IBF Falun - Tatran Střešovice 2:4 (7. E. Lundmark, 23. A. Aldeeb - 6. Sádlo, 39. Meliš, 52. Kreysa, 57. Piskáček).
Skupina B:
1. SC Vítkovice - SV Wiler-Ersigen 7:4 (3. a 20. M. Gattnar, 43. a 47. Delong, 12. Matejčík, 32. Besta, 58. Pažák - 21. a 32. Känzig, 4. Dudovič, 22. Siegenthaler), Sparta Praha - Pixbo Wallenstam IBK 4:12 (5. a 28. Matěj Čermák, 20. Curney, 30. Juha - 16., 32. a 34. Fritzell, 11. a 37. Lindh, 13. a 57. Wramdemark, 7. Weissbach, 9. Jonsson, 17. Kalentun, 59. Heins, 60. Lanver).
Elitní kategorie ženy:
Skupina A:
EräViikingit - Zug United 7:3, Zug United - Umea IBF 3:3, Tatran Střešovice - Pixbo Wallenstam IBK 2:4, 1. SC Vítkovice - Umea IBF 6:2, 1. SC Vítkovice - Zug United 6:2, EräViikingit - Tatran Střešovice 0:4, Pixbo Wallenstam IBK - Umea IBF 11:4.
Skupina B:
Kloten-Dietlikon - IBF Falun 3:2, FbŠ Bohemians - Helsinky United 3:1, FBC Ostrava - FBC Loisto 5:3, IBF Falun - FbŠ Bohemians 4:2, FBC Ostrava - Kloten-Dietlikon 5:3, Helsinky United - IBF Falun 2:6, FBC Loisto - FbŠ Bohemians 2:5.