Florbalisté Vítkovic jsou v semifinále superligy

Florbalisté Vítkovic vyhráli v šestém čtvrtfinále superligy v Praze nad Bohemians 6:3 a posedmnácté za sebou postoupili mezi nejlepší čtyři. Bohemians loňskou semifinálovou účast nezopakují. Soupeře pro boj o superfinále si v pátek ve 13:30 vybere vítěz základní části a úřadující šampion Tatran Střešovice právě mezi Vítkovicemi a Chodovem. Na druhou Mladou Boleslav rival zbude. Semifinále začne příští týden ve středu.

Ilustrační foto

Vstup do utkání se podařil Bohemians. Brankami po 73 sekundách a v 7. minutě jim zajistil dvoubrankový náskok Karel Petrák. Po polovině úvodní části snížil Lukáš Hájek a po 80 vteřinách druhé části smazal ztrátu Martin Gattnar. Ve 26. minutě vrátil Pražanům náskok Samuel Virga, ale v závěru druhé části vyrovnal David Slončík.

V čase 52:07 vstřelil vítězný gól Rostislav Gattnar, který v 57. minutě svým druhým gólem ještě pojistil náskok. Výsledek dovršil 26 sekund před koncem také svou druhou trefou večera jeho bratr Martin.

Livesport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off; 6. zápas
FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Branky: 2. a 7. K. Petrák, 26. Virga - 22. a 60. M. Gattnar, 53. a 57. R. Gattnar, 12. L. Hájek, 38. Slončík. Konečný stav série: 2:4.