Florbalisté Vítkovic nevyužili postupový mečbol a prohráli s Bohemians

Florbalisté Vítkovic podlehli v pátém utkání semifinále superligy doma Bohemians 5:6 a nevyužili postupový mečbol. V sérii na čtyři vítězství vedou už jen 2:3 na zápasy a další možnost probojovat se do superfinále budou mít v pátek. Vítěz základní části Tatran Střešovice porazil doma mistrovskou Mladé Boleslav 9:3 a ujal se v repríze loňského superfinále vedení 3:2 na utkání.

Florbalisté Vítkovic (Ilustrační foto)

Vítkovice přitom začaly skvěle a v čase 5:01 vedly 2:0 díky brankám Adama Delonga a Marka Matejčíka. Stav ale otočil čistým hattrickem mezi 17. a 31. minutou nejlepší střelec základní části Jakub Buršík.

Náskok ještě zvýšil v čase 36:20 Patrik Šebek. Hned za 35 sekund sice přiblížil domácí zpět na jednobrankový rozdíl v přesilové hře Adam Zubek, ale po 35 vteřinách závěrečné části se prosadil také v početní výhodě hostující kapitán Filip Forman a v 50. minutě upravil Pavel Čihák už na 6:3.

V 52. minutě skóroval znovu Adam Delong a závěr zdramatizoval 48 sekund před koncem při power play Matyáš Šindler. Další obrat už Pražané, kteří v neděli ve čtvrtém duelu doma přes vedení 5:1 po druhé třetině prohráli 5:6 v prodloužení, nedovolili.

V pražských Řepích se ujal vedení v čase 4:20 úřadující šampion brankou Martina Tokoše z brejku. Tatran odpověděl v polovině první třetiny díky Jonáši Kreysovi a v 16. minutě otočil stav v přesilovce Martin Šindelář.

Po 91 sekundách druhé části zvýšil kapitán Ondřej Němeček. V 37. minutě sice dostal Mladou Boleslav na kontakt Matěj Pěnička, ale 31 sekund před koncem druhé třetiny vrátil Střešovicím ihned po skončení přesilovky dvoubrankový náskok Marek Beneš.

Ve 45. minutě upravil Martin Čermák už na 5:2. Za 15 sekund sice zkorigoval stav Dominik Beneš, ale Jan Meliš, Adam Tlapák, Čermák a Matěj Havlas zvýraznili výhru Tatranu.

Livesport superligy florbalistů - semifinále play off; 5. zápasy:
1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 5:6 (2:1, 1:3, 2:2)
Branky: 3. a 52. Delong, 6. Matejčík, 37. Zubek, 60. Šindler - 17., 23. a 31. Buršík, 37. P. Šebek, 41. F. Forman, 50. Kawulok. Stav série: 3:2.
Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 9:3 (2:1, 2:1, 5:1)
Branky: 45. a 58. Martin Čermák, 11. Kreysa, 16. Šindelář, 22. Němeček, 40. Marek Beneš, 47. Meliš, 58. Tlapák, 60. Havlas - 5. Tokoš, 37. Pěnička, 45. D. Beneš. Stav série: 3:2.

Florbalistky mistrovského FBC Ostrava a Vítkovic slaví postup do superfinále

Florbalistky mistrovského FBC Ostrava a Vítkovic postoupily do superfinále a utkají se 16. dubna v pražské O2 areně o titul. Hráčky FBC Ostrava vyhrály v Praze nad Chodovem 3:2 a ovládly semifinálovou sérii 4:1 na zápasy. Stejně tak uspěly vítězky základní části Vítkovice, které doma zdolaly Tatran Střešovice 2:1.

FBC Ostrava byl v superfinále (či finálové sérii) loni poprvé a bez ohledu na výsledek si zopakuje i účast v příští sezoně na Poháru mistryň. Vítkovice už si start zajistily jako vítězky Poháru Českého florbalu.

Ostravanky na hřišti Chodova vedly 2:0 díky brankám Veroniky Káčové a Paulíny Hudákové, která využila přesilovku. Po 101 sekundách druhé části snížila Kristina Venerová a v 37. minutě smazala ztrátu Barbora Fáčková. V čase 44:54 rozhodla v přesilovce Linda Pudišová.

Vítkovice budou útočit na sedmý titul a čtvrtý z posledních pěti dohraných sezon. Vítkovice dostala v čase 4:09 do vedení Barbora Husková a ve 29. minutě zvýšila Jana Trošková. Vteřinu před koncem druhé části vykřesala naději Tatranu Simona Korbelářová, ale domácí hráčky těsný náskok uhájily.

Extraliga florbalistek - semifinále play off; 5. zápasy:
Chodov - FBC Ostrava 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 22. Venerová, 37. Fáčková - 13. Káčová, 16. P. Hudáková, 45. Pudišová. Konečný stav série: 1:4.
1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Husková, 29. Trošková - 40. S. Korbelářová. Konečný stav série: 4:1