Florbalisté Vítkovic podlehli Spartě a zůstali v superlize třetí

Florbalisté Vítkovic podlehli v 15. kole superligy doma pražské Spartě 4:5 a promarnili možnost posunout se zpět na druhé místo před mistrovskou Mladou Boleslav. Bodově se na ně navíc dotáhli čtvrtí Bohemians, kteří zdolali FBC Ostrava 8:5 a mají ještě zápas k dobru.

Florbalisté Vítkovic na archivním snímku

O vítězství páté Sparty na hřišti Vítkovic rozhodl v 55. minutě svým druhým gólem v utkání letošní vicemistr světa Mikuláš Krbec. Za domácí si připsal tři asistence Marek Matejčík.

Úspěch Bohemians proti FBC Ostrava zařídil Jakub Buršík, který mezi 33. a 59. minutou čtyřmi góly otočil stav z 3:5 na 7:5. Díky tomu se s 23 góly z 14 zápasů posunul do čela tabulky střelců o gól před Jana Pešku z České Lípy a Marka Vávru z Chodova. Čtyři asistence za Pražany zaznamenal Patrik Šebek.

Otrokovice doma porazily Sokol Královské Vinohrady 4:2 a gólem a asistencí se na tom podílel obránce Jiří Halama.

Superliga florbalistů - 15. kolo:
1. SC Vítkovice - Sparta Praha 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky: 2. Jan Šebesta, 39. M. Gattnar, 45. R. Gattnar, 49. Matejčík - 4. a 44. Zouzal, 37. a 55. M. Krbec, 40. Kozák.
Panthers Otrokovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Branky: 5. Nehila, 44. Grich, 49. Halama, 57. Vykopal - 41. V. Klápa, 58. Plíhal.
FbŠ Bohemians – FBC Ostrava 8:5 (3:3, 1:2, 4:0)
Branky: 33., 50., 51. a 59. Buršík, 9. Zezulka, 11. Rozkovec, 12. J. Petrák, 59. Kawulok - 6. a 31. Gál, 15. Šubert, 16. Pešat, 30. Choma.