Česko - Švýcarsko 5:4 SNFlorbalistky jsou na juniorském MS ve finále

České florbalistky vyhrály v semifinále juniorského mistrovství světa v Katovicích nad Švýcarskem 5:4 po samostatných nájezdech a na 10. šampionátu budou hrát poprvé o zlato. Dvěma góly k tomu přispěla Anna Brucháčková, vítězný nájezd proměnila kapitánka Vendula Maroszová.

Postoupit může jen jeden. Česká postupová euforie kontrastuje se švýcarským smutkem.

Ve finále se tým kouče Tomáše Martiníka utká v neděli od 16:00 se Švédkami, které v repríze loňského finále z Uppsaly porazily finské šampionky 8:3. Dosud byla nejlepším výsledkem českého týmu do 19 let čtyři třetí místa z let 2010, 2014, 2018 a z loňska.

Skóre otevřely v čase 5:11 Češky díky Adrianě Středulové. Švýcarky, které ovládly bez ztráty bodu základní skupinu A, odpověděly v 8. minutě, kdy skórovala zblízka Rahel Wyssová. Po 64 sekundách druhé třetiny otočila stav Anja Wyssová. Ve 27. minutě vyrovnala Karolína Mezerová, která usměrnila za Ellu-Fee Greberovou nahození Kristýny Lechnerové.

Brankářka Monika Šolleová maří nájezd Švýcarky Kochové a české florbalistky míří do finále juniorského MS.

Podruhé dostala český tým do vedení v čase 45:28 Anna Brucháčková, jež využila chybu ve švýcarské rozehrávce. Za 88 sekund ale odpověděla Noelle Weisová a v 50. minutě využila při vyloučení Karolíny Janatkové přesilovou hru Dina Kochová. Přesně tři minuty před koncem třetí třetiny smazala ztrátu při power play po přihrávce patnáctileté Karolíny Klubalové opět Brucháčková.

Česká postupová radost po semifinále se Švýcarskem.

V rozstřelu se prosadily jen Maroszová a Lechnerová, Monika Šolleová ani v jednom ze čtyř nájezdů neinkasovala.

MS juniorek ve florbalu v Katovicích (Polsko):
Semifinále:
Česko - Švýcarsko 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 46. a 57. Brucháčková, 6. Středulová, 27. Mezerová, rozhodující sam. nájezd Maroszová - 9. R. Wyssová, 22. A. Wyssová, 47. Weisová, 50. Kochová.
Švédsko - Finsko 8:3 (4:1, 2:1, 2:1).