Florbalistky mistrovských Vítkovic znovu postoupily do superfinále

Obhájkyně titulu florbalistky Vítkovic vyhrály šesté semifinále na hřišti městského rivala FBC Ostrava 10:1, ovládly sérii 4:2 na zápasy a opět postoupily do superfinále, které se uskuteční v pražské O2 areně v neděli 14. dubna od 14:00. Vítěz základní části Chodov porazil v pražském derby domácí Tatran Střešovice 8:2 a vynutil si sobotní rozhodující sedmý zápas.

Ilustrační foto.

Vítkovice se v 12. ročníku superfinále, v němž rozhoduje o titulu jediný zápas, představí podeváté. V letech 2014, 2016, 2018, 2019, 2021 a loni v něm uspěly, v letech 2013 a 2017 braly stříbro. Celkově bude tým Dušana Dudeška útočit na osmý triumf, protože Vítkovice slavily také v roce 2000.

Vítkovice otevřely skóre v čase 5:49, kdy se prosadila Lotyška Simona Grapenaová. Již za 22 sekund zvýšila Michaela Kubečková a ve 12. minutě další brankou upravila na 3:0. U obou gólů jí asistovala nejproduktivnější hráčka základní části Barbora Husková. V 35. minutě ještě víc uklidnila hostující tým Eliška Willmannová.

V závěrečné části Vendula Maroszová se Šárkou Staňkovou v rozmezí 19 sekund zvýšily už na 6:0. V 52. minutě se prosadila za domácí Paulína Hudáková, ale výhru Vítkovic zvýraznily Nela Sikorová, opět Staňková, Sára Seevaldová a Husková, která si v utkání připsala pět bodů.

Chodov se ujal ve Sportovním centru Řepy vedení po 127 sekundách, po přihrávce Elišky Chudé se prosadila Andrea Břeská. V polovině úvodní části opět po asistenci Chudé zvýšila Markéta Prontekerová a ve 13. minutě po vlastní brance Lucie Želízkové vedl hostující celek už 3:0. V čase 17:16 v přečíslení snížila Lucie Vernerová.

Ve 33. minutě vrátila Chodovu tříbrankový náskok Daniela Frantíková. Další gól hostujícího celku přidala 70 sekund před koncem druhé části Kristýna Vejvodová. Na začátku třetí třetiny skórovala také Chudá. Za Tatran snížila Fuchsová, ale výhru Chodova pečetily Prontekerová a Magdaléna Plášková.

ČEZ extraliga florbalistek - semifinále play off; 6. zápasy:
Tatran Střešovice - Chodov 2:8 (1:3, 0:2, 1:3)
Branky: 18. Vernerová, 55. Fuchsová - 10. a 56. Prontekerová, 3. Břeská, 13. vlastní Želízková, 33. Frantíková, 39. Vejvodová, 43. Chudá, 60. Plášková. Stav série: 3:3.
FBC Ostrava - 1. SC Vítkovice 1:10 (0:3, 0:1, 1:6)
Branky: 52. P. Hudáková - 7. a 12. Kubečková, 45. a 57. Staňková, 6. Grapenaová, 35. Willmannová, 45. Maroszová, 56. Sikorová, 59. Seevaldová, 60. Husková. Konečný stav série: 2:4.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.