Česko - Švýcarsko 5:2Skvělý úvod! Florbalistky vstoupily do MS vítězně

České florbalistky vstoupily do mistrovství světa ve švédské Uppsale výhrou 5:2 nad Švýcarskem. V repríze neúspěšného semifinále z minulého šampionátu v Neuchatelu tak oplatily obhájkyním stříbra porážku 6:7 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě debutantka na MS Pavlína Bačová. Druhý zápas v základní skupině A čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v pondělí od 19:00 proti Polsku.

Česká florbalistka Hana Koníčková (vpravo) v souboji se Švýcarkou Nathalií Spichigerovou v utkání na MS v Uppsale.

Jako první se v utkání radovaly Švýcarky, které otevřely skóre v 7. minutě. Bekhendový pokus Corin Rüttimanové se od zadního mantinelu odrazil k Julii Suterové, která u pravé tyče snadno skórovala do odkryté branky Jany Christianové. V polovině úvodní třetiny Češky odpověděly. Michaela Mlejnková bekhendovým pokusem Moniku Schmidovou ještě nepřekonala, ale z dorážky se prosadila Karolína Suchá a při svém premiérovém startu na MS hned oslavila branku.

V polovině utkání zlikvidovala Christianová šanci Rüttimanové, vzápětí se Švýcarky ubránily při jediném oslabení duelu při trestu Chiary Gredigové a odolaly i při šanci kapitánky Elišky Krupnové. V 39. minutě nejdříve trefila Michelle Wikiová levou tyč a z dorážky Isabelle Gerigová i tu pravou. Z protiútoku po přihrávce Martiny Řepkové otočila stav Mlejnková.

Zleva Isabelle Gerigová ze Švýcarska a česká brankářka Jana Christianová.

Po 74 sekundách třetí třetiny našla Rüttimanová dlouhou přihrávkou Wikiovou, která pohotovou střelou vyrovnala. Za 78 vteřin ale opět Rhynerův výběr vedl a postarala se o to střelou přes obránkyni Florinu Martiovou Bačová.

Švýcarky při snaze o vyrovnání Christianovou nepřekonaly, naopak v 52. minutě po přečíslení po přihrávce Denisy Ratajové zvýšila náskok do odkryté branky Krupnová. V čase 53:24 neproměnila trestné střílení Gerigová, naopak Vendula Beránková 29 sekund před koncem z penalty dovršila výsledek.

Švédské florbalistky na úvod domácího MS deklasovaly Slovensko s českým trenérem Michalem Jedličkou 22:3. Devíti body za gól a osm asistencí se na kanonádě podílela Moa Tschöpová a čtyři branky a dvě přihrávky si připsala Sofia Joelssonová. Ve druhém duelu skupiny B vyhrálo Finsko nad Německem vysoko 15:0.

České hráčky se radují z gólu (zleva) Martina Řepková, Kamila Paloncyová, autorka branky Michaela Mlejnková, Karolína Suchá a Hana Koníčková.

Mistrovství světa florbalistek v Uppsale (Švédsko):
Skupina A:
Česko - Švýcarsko 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Suchá (Mlejnková), 39. Mlejnková (Řepková), 43. Bačová, 52. Krupnová (Ratajová), 60. Beránková z trestného střílení - 7. Suterová (Rüttimannová), 42. Wikiová (Rüttimannová). Rozhodčí: Järvi, Kirsilä (oba Fin.). Vyloučení: 0:1. Bez využití.
Sestava ČR: Christianová - Beránková, Jiráková, Koníčková, Paloncyová, Havlíčková, Keprtová - Ratajová, Krupnová, Bačová - Mlejnková, Suchá, Řepková - Chudá, Kubečková, Trojánková. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.
Skupina B:
Švédsko - Slovensko 22:3 (8:1, 6:1, 8:1)
Branky: 8., 18., 26. a 57. Molinová, 12., 30., 44. a 48. Joelssonová, 7., 25. a 56. Wibronová, 3. a 13. Backstedtová, 35. a 42. Elmová, 3. Rasmussenová, 6. Sundbergová, 31. Tschöpová, 38. Lonebergová, 52. Gustafssonová, 60. W. Johanssonová, 60. Delgado Johanssonová - 18. P. Hudáková, 22. vlastní Fjellstedtová, 60. Ferenčíková.
Německo - Finsko 0:15 (0:4 0:6, 0:5)
Branky: 34., 36. a 47. V. Kauppiová, 21. a 55. O. Kauppiová, 41. a 57. Nieminenová, 4. Piispaová, 11. Rantanenová, 12. Lampinenová, 13. Höynäläová, 21. Leinová, 34. Kylmäluomaová, 34. vlastní, 41. Kippilaová.