Česko - Švýcarsko 2:7Florbaloví junioři potřetí v řadě MS nevyhrají, v semifinále podlehli Švýcarsku

Čeští florbaloví junioři neobhájí zlato z posledních dvou světových šampionátů. V semifinále mistrovství světa v dánském Frederikshavnu podlehli Švýcarsku 2:7 a budou hrát v neděli o bronz s Finskem, které prohrálo se Švédskem 10:12.

Ilustrační foto

Se severským sokem budou bojovat o pátou medaili za sebou. V letech 2015 a 2017 získali bronz. Třetí skončili také v roce 2003 a o čtyři roky později byli druzí.

Útočník Daniel Chatrný sice dokázal brankami v 35. a 40. minutě smazat ztrátu 0:2, ale třetí třetinu ovládli Švýcaři a uštědřili českému týmu první porážku na turnaji.

Hattrickem a jednou asistencí se na tom podílel David Hermle, čtyři body za dvě trefy a stejný počet přihrávek si připsal Jamie Britt.

Mistrovství světa juniorů ve florbalu ve Frederikshavnu (Dánsko):
Semifinále:
Česko - Švýcarsko 2:7 (0:1, 2:1, 0:5)
Branky: 35. a 40. Chatrný - 34., 50. a 54. Hermle, 15. a 60. Britt, 52. Schmuki, 59. Seiler.
Švédsko - Finsko 12:10 (3:0, 2:2, 7:8).