Střešovice rozdrtily mistra

Florbalisté vedoucího Tatranu Střešovice deklasovali ve 14. kole superligy druhou mistrovskou Mladou Boleslav 11:1 a nadále zůstávají bez ztráty. Svůj náskok v čele zvýšili už na deset bodů. Dvěma góly přispěl Jonáš Kreysa. Před Mladou Boleslav se mohou dostat třetí Vítkovice, která na ni ztrácejí dva body a v neděli se představí na hřišti posledních Karlových Varů.

Ilustrační foto.

Tatran se ujal vedení nad Mladou Boleslaví v čase 7:02 díky Martinu Čermákovi a v 16. minutě zvýšil Matěj Havlas. Po 111 sekundách druhé části skóroval Pavel Sládeček a v 31. a 32. minutě během 108 vteřin zvýšil Tatran už na 7:0. Dvakrát se trefil Kreysa, přesilovou hru využil Milan Meliš a mezi střelce ze zapsal i Tomáš Hanák.

Ještě ve druhé třetině se prosadil také Daniel Péc, v závěrečném dějství zvýšili Adam Tlapák i David Šimek na 10:0. V 57. minutě zaznamenal čestný úspěch úřadujícího šampiona Matěj Pěnička. Debakl dovršil Ondřej Němeček a Tatran uspěl i v druhé repríze finále. V polovině září vyhrál v Mladé Boleslavi 4:3. Navíc ve středu zvítězil Tatran doma ve čtvrtfinále Poháru Českého florbalu 9:6.

Jakub Renčín se hattrickem a přihrávkou podepsal pod výhru Black Angels v pražském derby nad Chodovem 7:6. Za poražené zaznamenal rovněž čtyři body za devět trefy a stejný počet asistencí Marek Vávra.

Útočník Marek Bräuer se tři brankami a jednu asistencí podílel na vítězství FBC Ostrava nad Otrokovicemi 8:4. Stejnou bilanci měl i Radek Krajcigr z České Lípy, která zdolala Sokol Královské Vinohrady 5:4.

Livesport superliga florbalistů - 14. kolo:
FBC Ostrava - Panthers Otrokovice 8:4 (1:1, 4:2, 3:1)
Branky: 32., 46. a 60. Bräuer, 19. a 51. Kuczera, 21. Chatrný, 25. Pešat, 26. Mikoláš - 13. Sovják, 35. Grlický, 38. Minich, 42. Vykopal.
FBC Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Branky: 1. z tr. střílení, 43. a 57. Krajcigr, 39. Vavruška, 51. Peška - 9. Plíhal, 25. V. Klápa, 27. Kellermann, 50. M. Horák.
Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 11:1 (2:0, 6:0, 3:1)
Branky: 31. a 32. Kreysa, 8. Martin Čermák, 16. Havlas, 22. Sládeček, 32. Meliš, 33. T. Hanák, 37. Péc, 48. Tlapák, 54. D. Šimek, 59. Němeček - 57. Pěnička.
Black Angels - Chodov 7:6 (3:0, 1:3, 3:3)
Branky: 3., 17. a 33. Renčín, 16. R. Hanák, 54. J. Boček, 56. M. Burian, 57. Fryš - 25. a 27. M. Vávra, 38. a 58. Maxa, 50. Skřivánek, 58. J. Bauer.