Střešovice vyhrály v Ostravě a vedou superligu

Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili v předehrávce 13. kola superligy na hřišti FBC Ostrava 8:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Vítkovice, které ale mají stejně jako další pronásledovatelé úřadujícího mistra dva zápasy k dobru. Na šesté výhře Tatranu za sebou se podílel hattrickem Martin Šindelář. Ostravané počtvrté za sebou nebodovali a zůstali desátí.

Ilustrační foto.

Zápas se měl původně hrát až v neděli 26. listopadu, kdy ale Střešovice nastoupí v úvodním utkání semifinále Poháru mistrů na hřišti švýcarského mistra SV Wiler Ersigen. Minulý týden ve středu si kvůli domácí odvetě předehrály i další duel se Sokolem Královské Vinohrady, nad nímž zvítězily 10:1.

Střešovice dostal do vedení v polovině úvodní třetiny Matěj Havlas a ve 13. minutě zvýšil Adam Kučera. V čase 33:11 sice zkorigoval stav Lukáš Kučera, ale závěrečné dějství patřilo Tatranu. Po 99 sekundách zvýšil Šindelář, v 53. minutě proměnil trestné střílení Tomáš Hanák, potom se ještě prosadil Vojtěch Kún, dvěma trefami dovršil hattrick Šindelář a poslední gól dal Havlas.

Livesport superliga florbalistů - předehrávka 13. kola:
FBC Ostrava - Tatran Střešovice 1:8 (0:2, 1:0, 0:6)
Branky: 34. L. Kučera - 42., 56. a 58. Šindelář, 10. a 60. Havlas, 13. A. Kučera, 53. T. Hanák z tr. střílení, 55. Kún