Florbalisté Sparty uspěli s Bohemians po nájezdech a jsou v semifinále

Florbalisté Sparty vyhráli šesté utkání čtvrtfinále superligy v pražském derby nad domácími Bohemians 4:3 po nájezdech a postoupili mezi nejlepší čtyř celky. V semifinále doplnili Mladou Boleslav, Tatran Střešovice a Vítkovice. Právě mezi Spartou a Vítkovicemi si bude svého dalšího soupeře vybírat úřadující mistr a vítěz základní části Mladá Boleslav.

Radost florbalistů Sparty.

Bohemians se ujali vedení v čase 5:10 v přesilové hře díky brance Jakuba Buršíka, ale v 16. minutě vyrovnal také v početní výhodě Lukáš Ujhelyi a v úvodu druhé části otočil stav Jakub Kolstrunk. Domácí vyrovnali 84 sekund před koncem druhé části díky Buršíkovi, jenže v 54. minutě vrátil Spartě náskok Dominik Bartoš. V čase 57:13 vynutil nastavení Filip Forman a naději na obrat série z 0:3 sebral Bohemians vítězným nájezdem Radim Křenek.

Livesport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off; 6. zápas:
FBŠ Bohemians - Sparta Praha 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. a 39. Buršík, 58. F. Forman - 16. L. Ujhelyi, 24. Kolstrunk, 54. D. Bartoš, rozhodující sam. nájezd Křenek. Konečný stav série: 2:4.