Fotbalisté Angoly a Nigérie jsou ve čtvrtfinále mistrovství Afriky

Prvními čtvrtfinalisty mistrovství Afriky, které se hraje v Pobřeží slonoviny, jsou týmy Angoly a Nigérie. Angola porazila Namibii 3:0 a mezi osm nejlepších postoupila poprvé od roku 2010, kdy byla hostitelskou zemí. Trojnásobný vítěz z Nigérie v souboji dvou favoritů turnaje zdolal Kamerun 2:0.

Mabululu se raduje z gólu Angoly.

Hlavní postavou při výhře Angoly byl Gelson Dala, který vstřelil dva góly, stejně jako ve skupině proti Mauritánii, a na třetí přihrál. Zápas přitom pro Angolu nezačal dobře, už v 17. minutě dostal brankář Neblú červenou kartu, protože zahrál rukou před šestnáctkou. V deseti ale dohrával také soupeř, který byl ve vyřazovací fázi vůbec poprvé a ve skupině se postaral o senzaci, když vyřadil účastníka dvou posledních světových šampionátů Tunisko.

Nigérie narazila na Kamerun už v osmifinále stejně jako v roce 2019 a stejně jako tehdy ho vyřadila. O první gól se postaraly dvě hvězdy z italské ligy. Osimhen z Neapole přihrával a Lookman z Bergama střílel. Tentýž hráč pak postup v poslední minutě zpečetil. Kamerun, bronzový tým z posledního šampionát, skončil.