Inter - Empoli 2:0Inter zdolal v italské lize Empoli, Boloňa potvrdila formu proti Salernitaně

Fotbalisté Interu Milán zdolali na svém hřišti 2:0 Empoli a i po 30. kole italské ligy mají v čele tabulky náskok 14 bodů na městského rivala AC na druhém místě. Boloňa porazila doma 3:0 poslední Salernitanu a zvítězila v osmém z posledních devíti utkání nejvyšší soutěže. Svěřenci kouče Thiaga Motty si upevnili čtvrté místo a nadále útočí na první postup do evropských pohárů po 25 letech. Po dnešku mají pětibodový náskok na pátý AS Řím, který remizoval bez branek v Lecce.

Federico Dimarco z Interu slaví branku proti Empoli.

Inter před reprezentační pauzou po 10 výhrách ztratil body za remízu s Neapolí, dnes ale znovu navázal na vítěznou sérii. V páté minutě se prosadil pohotovým volejem krajní bek Dimarco a pátou trefou v ligové sezoně vyrovnal svůj střelecky nejlepší ročník 2020/21, v němž hrál ještě za Veronu.

V 81. minutě přidal druhou branku střídající Sánchez. Empoli nenapodobilo překvapivý loňský triumf na stadionu Giuseppeho Meazzy a propadlo se do sestupového pásma o skóre za sedmnácté Frosinone.

Boloňu poslal do vedení po čtvrthodině Orsolini, jenž si navedl míč na levačku a technickým obstřelem se trefil ke vzdálenější tyči. Takřka totožným způsobem pravačkou zvýšil před koncem poločasu Saelemaekers a pojistku přidal v závěru Lykojanis.

Boloňa osm kol před koncem drží příčku zajišťující účast v Lize mistrů. Nejprestižnější evropskou klubovou soutěž si zahrála pouze v sezoně 1964/65 v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí.

AS Řím si proti třináctému Lecce za celý zápas nevytvořil výraznější převahu, na střelecké pokusy dokonce prohrál 10:26. Přesto byli „Vlci“ dvakrát blízko vstřelení branky, Bove i Angeliňo trefili v první půli tyč. Lecce neinkasovalo ani ve druhém utkání pod vedením nového kouče Gottiho a navázalo na výhru 1:0 nad Salernitanou z minulého kola.

Verona hrála v záchranářském souboji 1:1 v Cagliari a zůstala na 15. místě o skóre před svým soupeřem. Český záložník domácího týmu Jakub Jankto, jenž v posledních pěti zápasech nastoupil v základní sestavě, strávil celé utkání na lavičce náhradníků.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:
Boloňa - Salernitana 3:0 (14. Orsolini, 44. Saelemaekers, 90.+2 Lykojanis)
Cagliari - Hellas Verona 1:1 (74. Sulemana - 30. Bonazzoli)
Sassuolo - Udine 1:1 (41. Defrel - 44. Thauvin)
Lecce - AS Řím 0:0
Inter Milán - Empoli 2:0 (5. Dimarco, 81. Sánchez).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.