Bayern - Union 1:1Bayern nečekaně klopýtl s Unionem, Lipsko si poradilo s Brémami

Fotbalisté Bayernu Mnichov doma pouze remizovali v sobotním 28. kole německé ligy 1:1 s Unionem Berlín. V čele tabulky tak mají náskok už jen pěti bodů na druhé Lipsko, které porazilo Brémy vysoko 4:1. Celý zápas za Werder odehráli brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie.

Bayern nastoupil i vinou mnoha zranění ve značně kombinované sestavě, což se na hře i výsledku projevilo. Proti sedmému týmu tabulky ho sice po pauze poslal do vedení osmnáctiletý záložník Jamal Musiala, v 86. minutě ale zblízka srovnal Marcus Ingvartsen.

Bayern ve středu nestačil v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů na francouzské PSG a o tři dny později tak doma znovu ztratil. Na svém stadionu remizoval v této ligové sezoně už počtvrté.

Lipsko si naopak bez problémů poradilo s Brémami, když si už v prvním poločase vybudovalo třígólový náskok. Pavlenku dvakrát překonal útočník Alexander Sörloth, který jako první hráč Lipska v sezoně vsítil dvě branky v jednom ligovém utkání. Brémy prohrály počtvrté v řadě a jsou na 13. pozici. Na barážovou příčku mají náskok pět bodů.

Frankfurt přestřílel v souboji týmů s vynikající jarní formou 4:3 Wolfsburg. Na vysokém skóre se podíleli i nejlepší střelci obou celků - frankfurtský André Silva, jenž v sezoně dal 23 branek, i Wout Weghorst s osmnácti. Frankfurt ztrácí v tabulce na dnešního soupeře už jen bod.

Dortmund v generálce na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City přestřílel 3:2 Stuttgart. Zápas rozhodl v 80. minutě svým prvním ligovým gólem devatenáctiletý útočník Ansgar Knauff. Borussia je na pátém místě, nováček soutěže je devátý.

Hertha Berlín doma remizovala 2:2 s Mönchengladbachem, ačkoliv hrála od 12. minuty přesilovku po vyloučení brankáře Sommera. V sestavě Herthy opět chyběl kvůli disciplinárnímu trestu záložník Vladimír Darida.

Německá fotbalová liga - 28. kolo
Bayern Mnichov - Union Berlín 1:1 (68. Musiala - 86. Ingvartsen)
Brémy - Lipsko 1:4 (61. Rashica z pen. - 32. a 41. Sörloth, 23. Olmo, 63. Sabitzer)
Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 4:3 (8. Kamada, 27. Jovič, 54. Silva, 61. Durm - 6. Baku, 46. Weghorst, 85. vlastní Tuta)
Hertha Berlín - Mönchengladbach 2:2 (23. Ascacibar, 51. Córdoba - 27. Pléa, 38. Stindl z pen.)
Stuttgart - Dortmund 2:3 (17. Kalajdžič, 78. Didavi – 47. Bellingham, 52. Reus, 80. Knauff)