Bayern - Hertha 2:0Bayern se vrátil do čela německé ligy

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 30. kole německé ligy porazili poslední Herthu Berlín 2:0 a vrátili se do čela tabulky. Obhájci titulu využili zaváhání Borussie Dortmund, která v pátek jen remizovala 1:1 v Bochumi. Na velkého rivala ztrácejí čtyři kola před koncem soutěže bod.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z výhry.

Bayern, který v minulém kole podlehl Mohuči, se proti outsiderovi prosadil navzdory velké převaze až v druhém poločase. Po Kimmichových přihrávkách se trefili v 69. minutě Gnabry a deset minut nato Coman.

Svěřenci Thomase Tuchela uspěli po čtyřech soutěžních zápasech bez výhry, během kterých vypadli z Ligy mistrů a Německého poháru. Hertha prohrála v lize počtvrté za sebou a její ztráta na 15. příčku zaručující záchranu narostla už na šest bodů, stejně jako na barážovou 16. pozici.

Wolfsburg v přímém souboji o sedmé místo porazil Mohuč 3:0. Během úvodní půlhodiny skórovali dvakrát Wind a jednou Bornauw. Tým českého záložníka Lukáše Ambrose, který zůstal mezi náhradníky, přeskočil soupeře v tabulce a ztrácí dva body na šestý Leverkusen, jenž drží pozici pro účast v Evropské konferenční lize.