Článek
Kovač v průběhu minulé sezony nahradil Nuriho Sahina. Mužstvo výsledkově zvedl a dovedl ho na čtvrté místo v německé lize. Dortmund si tak zahraje v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů.
„Během toho půlroku jsme udělali velký pokrok ve všech směrech. Cítíme velkou podporu od vedení i fanoušků, rozhodně máme na čem stavět,“ řekl Kovač. „Niko rozumí fotbalu a jeho hra stojí na jasných principech. Hrajeme znovu atraktivní fotbal a vrátili jsme se mezi domácí špičku,“ uvedl sportovní ředitel Lars Ricken.
Kovač působí v bundeslize po většinu hráčské i trenérské kariéry. V sezoně 2018/19 dovedl Bayern Mnichov k mistrovskému titulu. V minulosti trénoval i Frankfurt, Wolfsburg, chorvatskou reprezentaci a ve francouzské lize Monako.
Borussia také oznámila, že získala záložníka Carneyho Chukwuemeku z Chelsea. Podle médií navíc s londýnským klubem jedná také o příchodu dvacetiletého argentinského stopera Aaróna Anselmina.
Jednadvacetiletý Chukwuemeka už ve druhé polovině minulé sezony v Dortmundu hostoval. Nyní klub s anglickým mládežnickým reprezentantem podepsal pětiletou smlouvu. Podle magazínu Kicker za něj zaplatil 25 milionů eur (přes 613 milionů korun).