Wolfsburg - Lipsko 1:1Bundesligový vicemistr Lipsko ztratilo další body, Dortmund pod novým trenérem zabral

Wolfsburg

Vicemistr německé fotbalové ligy Lipsko potřetí za sebou v domácí soutěži nevyhrálo. V 16. kole ztratilo další body po remíze 1:1 ve Wolfsburgu a může nejen přijít o druhé místo, ale jeho ztráta na Bayern může ve středu narůst na deset bodů.

Dortmundští fotbalisté Shinji Kagawa a Roman Bürki slaví výhru nad Mohučí. BVB zvítězilo v bundeslize po osmi zápasech.

Wolfsburg byl v prvním poločase pod tlakem, paradoxně se ale dostal do vedení po Verhaeghově penaltě. Vyrovnání se dočkal favorit v 53. minutě zásluhou Halstenberga. Domácí nicméně i v osmém zápase v řadě uhájili domácí neporazitelnost.

Dortmund po změně trenéra hned vybojoval první bundesligové vítězství od 20. září. Pod vedením Petera Stögera, který v neděli nahradil Petera Bosze, vyhrála Borussia v Mohuči 2:0, ve druhém poločase se o to zasloužili obránce Sokratis a záložník Kagawa.

Dortmund se posunul na čtvrté místo s tříbodovým mankem na Lipsko. Krok s ním udržel i Frankfurt, který otočil zápas na hřišti sestupem ohroženého Hamburku a zvítězil 2:1. Oba týmy přeskočily díky lepšímu skóre Borussii Mönchengladbach, která prohrála ve Freiburgu 0:1 gólem z penalty a propásla šanci na posun na druhou příčku.

Lídr tabulky Bayern ve středu hostí poslední Kolín nad Rýnem, třetí Schalke přivítá Augsburg.