Černý se trefil, pomohl Wolfsburgu k jasné výhře, Bayern padl

Fotbalový reprezentant Václav Černý v německé lize skóroval při domácí výhře Wolfsburgu 3:0 nad posledním Darmstadtem. Bayern Mnichov ve šlágru 32. kola prohrál 1:3 na hřišti třetího Stuttgartu a na druhém místě má už jen dvoubodový náskok před dnešním soupeřem. Brankář Tomáš Koubek při premiérovém bundesligovém startu v sezoně nezabránil porážce Augsburgu 1:5 v Dortmundu. Útočník Tomáš Čvančara odehrál druhý poločas při remíze Mönchengladbachu 2:2 v Brémách.

Útočník Bayernu Mnichov Harry Kane po porážce se Stuttgartem

Černý se dostal do hry z lavičky náhradníků v 82. minutě a v nastavení zpečetil třetí výhru Wolfsburgu po sobě. Šestadvacetiletý křídelník zakončil volejem na zadní tyči pohlednou kombinaci „Vlků“ a připsal si čtvrtou ligovou trefu v sezoně. Jeho tým je v tabulce dvanáctý.

Bayern si mohl už dnes zajistit druhé místo za mistrovským Leverkusenem a dlouho držel nerozhodný stav, když v úvodním dějství na gól Stergioua odpověděl z penalty Kane. Anglický kanonýr zaznamenal už 36. ligový zásah v ročníku a suverénně vede tabulku střelců.

Stuttgart rozhodl v závěru a 21. ligovým vítězstvím v sezoně vyrovnal klubový rekord. V 83. minutě se prosadil hlavou Čong U-jong a v nastavení přidal třetí gól Silas. Bayern nevyhrál v týdnu ani druhý zápas, v úterý remizoval doma v úvodním semifinále Ligy mistrů 2:2 s Realem Madrid.

Koubek nahradil v bráně absentující jedničku Dahmena a v nejvyšší soutěži nastoupil za Augsburg takřka po roce. Naposledy chytal v posledním kole minulé sezony, návrat mezi tři tyče se mu ale nevydařil. Už v páté minutě ho překonal Moukoko, který po půlhodině navíc využil zaváhání českého brankáře po centru z rohového kopu. Mezitím se prosadil ještě Malen a v závěru první půle z brejku Reus.

Za hosty se trefil pouze Vargas a po změně stran upravil na konečných 5:1 Nmecha. Dortmund se vítězně naladil na odvetu semifinále Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain, kde bude hájit náskok 1:0 z domácího duelu. Borussia zůstala pátá, Augsburg je po třetí porážce za sebou devátý.

Německá fotbalová liga – 32. kolo:
Brémy – Mönchengladbach 2:2 (45. a 65. Woltemade – 8. Hack, 90.+1 Neuhaus z pen.)
Dortmund – Augsburg 5:1 (4. a 29. Moukoko, 20. Malen, 34. Reus, 64. Nmecha – 32. Vargas)
Stuttgart – Bayern Mnichov 3:1 (29. Stergiou, 83. Čong U-jong, 90.+3 Silas – 37. Kane z pen.)
Wolfsburg – Darmstadt 3:0 (8. Wimmer, 11. Wind, 90.+3 Černý)
Kolín nad Rýnem - Freiburg 0:0