Mönchengladbach - Wolfsburg 4:0Čvančara po téměř dvou měsících skóroval za Mönchengladbach

Fotbalový útočník Tomáš Čvančara po téměř dvou měsících skóroval za Mönchengladbach a vedoucím gólem nasměroval Borussii k výhře 4:0 nad Wolfsburgem v předehrávce 11. kola německé bundesligy. V dresu hostů se na dostal na trávník v druhém poločase střídající Václav Černý.

Útočník Mönchengladbachu Tomáš Čvančara slaví gól proti Wolfsburgu.

Čvančara, jenž se překvapivě nevešel do nominace české reprezentace pro blížící se závěrečné dva zápasy kvalifikace o mistrovství Evropy, ukončil střelecký půst v 16. minutě utkání. Bývalý sparťanský útočník se na malém vápně mezi pěticí soupeřů dostal k míči po centru Francka Honorata a střelou bez přípravy otevřel skóre. Třiadvacetiletý rodák z Neratovic se trefil poprvé od 17. září a připsal si čtvrtou bundesligovou branku.

„V posledních zápasech, když jsem šel na hřiště z lavičky, jsem předváděl dobré výkony. Dnes jsem dostal šanci od začátku a mám velkou radost z výkonu i gólu,“ řekl Čvančara, jenž měl svalové problémy a nebyl v základní sestavě v minulých třech soutěžních zápasech. „Tomáš v posledních týdnech velmi dobře trénoval a udělal výrazné pokroky. Nesmíme zapomínat na to, že to je ještě mladý hráč, který přišel z české ligy,“ uvedl trenér Gerardo Seoane.

Na Čvančarovu trefu navázal ještě do přestávky po nevydařené rozehrávce brankáře Koena Casteelse záložník Rocco Reitz. Po pauze zvýšili náskok střelami z hranice velkého vápna Honorat a Alassane Pléa. Čvančara šel z trávníku za rozhodnutého stavu v 77. minutě.

Mönchengladbach se díky třetí výhře v sezoně na svého dnešního soupeře bodově dotáhl a vystřídal ho o skóre na devátém místě tabulky. Wolfsburg, jehož trenér Niko Kovač poslal na trávník Černého v 67. minutě, získal z posledních pěti zápasů jen bod.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:
Mönchengladbach - Wolfsburg 4:0 (16. Čvančara, 42. Reitz, 64. Honorat, 71. Pléa)