Dortmund - Lipsko 2:1Dortmund prodloužil vítěznou šňůru a vede bundesligu

Fotbalisté Dortmundu v 23. kole německé ligy porazili doma 2:1 Lipsko a dostali se do čela neúplné tabulky o tři body před Bayern Mnichov. Obhájce titulu může odpovědět v sobotu, kdy hraje ve Stuttgartu.

Fotbalista Dortmundu Marco Reus (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z gólu do sítě Lipska.

Dortmund rozhodl o vítězství nad čtvrtým týmem tabulky dvěma góly v prvním poločase. V 21. minutě proměnil penaltu kapitán Marco Reus a 159. trefou ve žlutočerném dresu vyrovnal rekordmana moderní éry klubu Michaela Zorca. V 39. minutě přidal druhý zásah volejem zpoza vápna Emre Can. Čtvrt hodiny před koncem už jen snížil Emil Forsberg.

Borussia potvrdila skvělou formu a po Novém roce je nadále stoprocentní. V lize vyhrála poosmé v řadě, celkem nezaváhala v deseti soutěžních duelech za sebou.