Hertha - Leverkusen 3:0Fotbalisté Herthy se posunuli na nesestupové místo

Berlín

Fotbalisté Herthy Berlín bez disciplinárně potrestaného záložníka Vladimíra Daridy zdolali v 26. kole německé ligy Leverkusen 3:0. "Stará dáma" se díky výhře posunula z předposlední sedmnácté příčky na nesestupové čtrnácté místo. Bayer, za který nastoupil v základní sestavě český útočník Patrik Schick, prohrál v bundeslize třetí z posledních čtyř kol a zůstal šestý.

Patrik Schick s Leverkusenem podlehl Hertě.

Hertha na Olympijském stadionu rozhodla o vítězství v rozmezí čtvrté až 33. minuty. Gólový účet otevřel Zeefuik, po něm se mezi střelce zapsali Cunha a Córdoba.

Třicetiletý Darida kvůli faulu na kapitána Dortmundu Reuse z minulého kola, za nějž byl vyloučen, dostal od Německého svazu (DFB) třízápasový trest.

Hoffenheim v sestavě se záložníkem Pavlem Kadeřábkem podlehl doma Mohuči 1:2. Hosté se díky druhé výhře po sobě posunuli na 15. místo, které jako první zaručuje záchranu.

Mohuč odstartovala výborně a po necelé půlminutě Glatzelovou zásluhou vedla. Za domácí srovnal v 39. minutě Bebou, ale za dvě minuty vrátil hostům vedení Kohr, jehož trefa se ukázala jako vítězná.

Freiburg si poradil s třináctým Augsburgem 2:0 a posunul se na osmou pozici. Po změně stran se trefili Sallai a Lienhart. Brankář Tomáš Koubek i stoper Marek Suchý zůstali v mužstvu hostů po celý zápas mezi náhradníky.